Zjazd z DK86 w kier. Skoczowa i Wisły miał zostać otwarty w listopadzie. Nadal pozostaje zamknięty

W listopadzie otwarta miała został łącznica pomiędzy DK86 a DK81. - Poprowadzi ona ruch od strony centrum Katowic i Sosnowca w kierunku Skoczowa i Wisły - zapewniał Urząd Miasta w Katowicach. Mamy 9 grudnia, a droga nadal pozostaje zamknięta. Dlaczego?

NDI
Przebudowa węzła DK86 i DK81

Przebudowa węzła DK86 i DK81 w Katowicach to gigantyczna inwestycja, która ma kosztować w sumie 308 milionów złotych (244 miliony złotych zapewnia Unia Europejska) i zakończyć się w połowie 2022 roku. Z rocznym opóźnieniem, ale ostatecznie ma zostać oddanych do użytku m.in. sześć nowych wiaduktów, dwa podziemne przejścia dla pieszych oraz dziewięć bezkolizyjnych łącznic.

- Od początku wiadomo było, że realizacja tej inwestycji będzie stanowiła ogromne wyzwanie inżynieryjne, ale też logistyczne. Szacuje się, że dziennie przejeżdża tędy nawet 60 tysięcy samochodów. Dodatkowo w rejonie prac działa kolej. Wszystko to sprawia, że realizacja inwestycji z zachowaniem drożności przejazdu przez przebudowywany węzeł stanowi ogromne wyzwanie dla wykonawcy robót ale też dla kierowców - mówił niedawno prezydent Katowic Marcin Krupa.

Zjazd z DK86 w kier. Skoczowa i Wisły pozostaje zamknięty

W ostatnich dniach napisał do nas zniecierpliwiony Czytelnik, który przypomniał, że piąta z dziewięciu nowych łącznic miała zostać otwarta dla kierowców w listopadzie. Chodzi o zjazd z DK86 (ul. Pszczyńska) na DK81 (ul. 75. Pułku Piechoty).

- Już w listopadzie kierowcy będą mogli pojechać piątą, oddaną do użytku łącznicą. Poprowadzi ona ruch od strony centrum Katowic i Sosnowca w kierunku Skoczowa i Wisły - zapewniał pod koniec października Urząd Miasta Katowice. Mamy 9 grudnia, a ta nadal pozostaje zamknięta. Dlaczego?

- Droga pozostaje zamknięta z uwagi na konieczność uzyskania odpowiednich decyzji administracyjnych, pozwalających na użytkowanie obiektu mostowego oraz łącznicy - informuje Ewa Lipka, rzeczniczka UM w Katowicach.

Zgodę na otwarcie zjazdu musi wydać Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Kiedy to się stanie? Nie wiadomo.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon