Zjazd z DK86 w kier. Skoczowa i Wisły miał zostać otwarty w listopadzie. Nadal pozostaje zamknięty

NDI
Przebudowa węzła DK86 i DK81

W listopadzie otwarta miała został łącznica pomiędzy DK86 a DK81. - Poprowadzi ona ruch od strony centrum Katowic i Sosnowca w kierunku Skoczowa i Wisły - zapewniał Urząd Miasta w Katowicach. Mamy 9 grudnia, a droga nadal pozostaje zamknięta. Dlaczego?

Przebudowa węzła DK86 i DK81 w Katowicach to gigantyczna inwestycja, która ma kosztować w sumie 308 milionów złotych (244 miliony złotych zapewnia Unia Europejska) i zakończyć się w połowie 2022 roku. Z rocznym opóźnieniem, ale ostatecznie ma zostać oddanych do użytku m.in. sześć nowych wiaduktów, dwa podziemne przejścia dla pieszych oraz dziewięć bezkolizyjnych łącznic.

- Od początku wiadomo było, że realizacja tej inwestycji będzie stanowiła ogromne wyzwanie inżynieryjne, ale też logistyczne. Szacuje się, że dziennie przejeżdża tędy nawet 60 tysięcy samochodów. Dodatkowo w rejonie prac działa kolej. Wszystko to sprawia, że realizacja inwestycji z zachowaniem drożności przejazdu przez przebudowywany węzeł stanowi ogromne wyzwanie dla wykonawcy robót ale też dla kierowców - mówił niedawno prezydent Katowic Marcin Krupa.

Zjazd z DK86 w kier. Skoczowa i Wisły pozostaje zamknięty

W ostatnich dniach napisał do nas zniecierpliwiony Czytelnik, który przypomniał, że piąta z dziewięciu nowych łącznic miała zostać otwarta dla kierowców w listopadzie. Chodzi o zjazd z DK86 (ul. Pszczyńska) na DK81 (ul. 75. Pułku Piechoty).

- Już w listopadzie kierowcy będą mogli pojechać piątą, oddaną do użytku łącznicą. Poprowadzi ona ruch od strony centrum Katowic i Sosnowca w kierunku Skoczowa i Wisły - zapewniał pod koniec października Urząd Miasta Katowice. Mamy 9 grudnia, a ta nadal pozostaje zamknięta. Dlaczego?

- Droga pozostaje zamknięta z uwagi na konieczność uzyskania odpowiednich decyzji administracyjnych, pozwalających na użytkowanie obiektu mostowego oraz łącznicy - informuje Ewa Lipka, rzeczniczka UM w Katowicach.

Zgodę na otwarcie zjazdu musi wydać Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Kiedy to się stanie? Nie wiadomo.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zjazd z DK86 na DK81 zostanie otwarty

Znamy datę otwarcia zjazdu z DK86 na DK81

Remont DK 86 w Katowicach

Remont wiaduktu na DK86 zakończy się przed czasem

Patryk Osadnik

Otwarty tylko jeden pas DK86 w kier. Sosnowca

Bramki na autostradzie A4

500 złotych mandatu za brak biletu na A4

Przejazd pod Rondem, Katowice

Katowice przeznaczą 88 milionów złotych na system ITS

Drogowa Trasa Średnicowa, Katowice

Odcinkowy pomiar prędkości na DTŚ w Katowicach

Autostrada A4, Katowice

Katowickie drogi jednymi z najbardziej ruchliwych w Polsce