Złodziej zatrzymany dzięki czujności właściciela samochodu. Nie pomogła zmieniona rejestracja

Właściciel rozpoznał swój samochód na drodze, choć złodziej zdążył już zmienić tablice rejestracyjne. Skradziony pojazd zatrzymali mundurowi z oddziału prewencji.

KMP Katowice
Kradziony samochód w Katowicach

Seat Altea XL został skradziony z parkingu przy ul. Józefowskiej w Katowicach. Złodziej wykorzystał nieuwagę właściciela i wyjął kluczyki do samochodu z kieszeni jego kurtki, a następnie staranował nim bramę.

- Samochód już ze zmienionymi tablicami rejestracyjnymi zauważył właściciel samochodu, kiedy jechał ze znajomym ul. Sokolską. Natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który błyskawicznie skierował na miejsce wywiadowców z oddziału prewencji - informuje podkom. Agnieszka Żyłka z KMP w Katowicach.

Mundurowi zatrzymali samochód, za którego kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna trafił do aresztu, a podczas dalszych czynności okazało się, że w połowie stycznia ukradł także skuter zaparkowany przy ul. Ordona. Z kolei tablice rejestracyjne, które zamontował w seacie, pochodziły z kradzieży na terenie Bielska-Białej.

- Podejrzany odpowie nie tylko za kradzież, ale również za kradzież z włamaniem i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do czerwca 2023 roku. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia - podkreśla podkom. Agnieszka Żyłka

Rower miejski katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy sezon roweru miejskiego w Katowicach ma wystartować 1 kwietnia. Katowice chcą znowu postawić na Nextbike

Autor: Katarzyna Pachelska

27/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon