Zmarła Małgorzata Zarychta-Surówka, radna sejmiku woj. śląskiego. Przegrała walkę z COVID-19

Zmarła Małgorzata Zarychta-Surówka, radna Sejmiku Województwa Śląskiego z Sosnowca – poinformował w niedzielę, 16 stycznia 2022 r., Urząd Marszałkowski. Przegrała walkę z COVID-19.

fot. FB/Śląskie
Małgorzata Zarychta Surówka
- Z głębokim żalem przyjąłem dziś rano informację o odejściu od nas Małgorzaty Zarychty-Surówki, radnej Sejmiku. Przegrała walkę z covid. Małgosia była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region. W imieniu zarządu i sejmiku składam wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim – napisał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego

Małgorzata Zarychta-Surówka była mieszkanką Sosnowca. W ostatnich wyborach samorządowych została wybrana radną Sejmiku Województwa Śląskiego. Startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 7, obejmującym teren Zagłębia Dąbrowskiego, i zdobyła 6 804 głosy. W sejmiku była przewodniczącą Komisji Statutowo-Regulaminowej, brała także udział w pracach Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego oraz Komisji Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej. Prowadziła także własną kancelarię radcy prawnego i zasiadała w radzie nadzorczej JSW Koks.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon