Zmiany obok Doliny Trzech Stawów. Uda się ucywilizować parkowanie?

Ul. Kazimierza Pułaskiego to obecnie połączenie jezdni, chodnika, ścieżki rowerowej i dzikiego parkingu przy Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Uda się tą sytuację ucywilizować? Magistrat przebuduje drogę.

Budowa nowego układu komunikacyjnego fot KAW

Ul. Kazimierza Pułaskiego w Katowicach w zasadzie jest wykorzystywana jako jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa i dziki parking, z którego latem korzystają osoby odwiedzające znajdującą się tuż obok Dolinę Trzech Stawów.

Nowa jezdnia, ścieżka rowerowa, chodnik...

Urząd Miasta Katowice zamierza ucywilizować sytuację w tym rejonie, dlatego rozpoczął przebudowę, która będzie składała się z dwóch etapów.

Po pierwsze, na odcinku od ul Granicznej do ul. Stanisława Szeptyckiego powstanie jezdnia, ścieżka rowerowa, chodnik oraz miejsca parkingowe.

- Zakres prac obejmuje także m.in. wykonanie oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego oraz przebudowę istniejących sieci uzbrojenia podziemnego. Ponadto w ramach tego etapu zostaną nasadzone drzewa oraz krzewy - wymienia Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Po drugie, na odcinku od ul. Stanisława Szeptyckiego do ul. Władysława Sikorskiego powstanie ścieżka rowerowa, chodnik, a także oświetlenie i kanał technologiczny.

- Podobnie jak w pierwszym etapie, tu również zostaną wykonane nasadzenia - podkreśla Dawid Kwiecień.

Prace mają zakończyć się w 2023 roku

W związku z prowadzonymi pracami wyłączono z ruchu odcinek drogi od ul. Granicznej do ul. Stanisława Szeptyckiego. Zakaz jazdy nie obejmuje mieszkańców przyległych posesji, pojazdów budowy oraz zarządców terenu. Z kolei na odcinku od ul. Stanisława Szeptyckiego do ul. Władysława Sikorskiego ruch odbywa się ciągiem pieszym wzdłuż stawu.

- Realizacja inwestycji pozwoli upłynnić ruch w tej części os. Paderewskiego, dzięki niej ruch pieszy, rowerowy i samochodowy zostaną uporządkowane, a poruszanie się w tym rejonie stanie się bezpieczniejsze i wygodniejsze – ocenia Agnieszka Dutkiewicz z Katowickich Inwestycji S.A.

Pierwszy etap prac ma zakończyć się w październiku 2023 roku. Drugi etap, ze względu na mniejszy zakres prac, ma zakończyć się pół roku wcześniej - w kwietniu 2023 roku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon