Znany katowicki dentysta dr n. med. Mariusz Duda zginął w wypadku samochodowym

Zmarł katowicki lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych Mariusz Duda. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Wracał z Kongresu ICOI (International Congress of Oral Implantologists) w Las Vegas w USA.

Dr Duda

College of Dental Medicine DUDA CLINIC w Katowicach dzisiaj, w środę 8 listopada 2022 r., informuje: "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginął tragicznie dr n. med. Mariusz Duda. Wracał z Kongresu ICOI w Las Vegas. Dr n.med. Mariusz Duda, prof. wiz. SSU, ZSMU, USJ – wybitny wizjoner, mentor, klinicysta, szef, przyjaciel, wspaniały człowiek….".

- Jego niespodziewane odejście pozostawiło w wielu sercach pustkę, której nie sposób wypełnić - piszą jego współpracownicy z katowickiej kliniki Duda & Ingves Clinic. - Nie znaliśmy drugiego tak energicznego i optymistycznie nastawionego do świata człowieka, z mnóstwem fantastycznych pomysłów, które śmiało i odważnie wdrażał w życie. Profesor był wizjonerem, dla którego nie było przeszkód nie do pokonania. Pasjonował go jego zawód, pracował bardzo intensywnie, ale też intensywnie czerpał z życia to, co uważał za najlepsze. Kochał sztukę, muzykę, modę, interesował się motoryzacją. Swoją olbrzymią wiedzą dzielił się ze studentami i lekarzami. Był tym, którego śmiało można nazwać lekarzem i nauczycielem z powołania. Właśnie tak zapamiętamy Doktora: jako osobę zawsze uśmiechniętą, która przekazywała swoją wiedzę innym i dążyła do spełnienia marzeń, pokazując, że wszystko jest możliwe - wspominają.

Był wybitnym specjalistą implantologii

Dr Mariusz Duda był znanym katowickim lekarzem stomatologiem, jednym z prekursorów nowoczesnej implantologii.

W 1992 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Śląskiej Akademii Medycznej. W 1996 r. uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii stomatologicznej, a 11 lat później - II stopień. W 1999 r. z wyróżnieniem uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Założył College of Dental Medicine DUDA CLINIC, jedyną w Polsce szkołę stomatologii, znajdującą się w katowickiej dzielnicy Murcki.

Był implantologiem i ekspertem ds. implantologii stomatologicznej, specjalistą chirurgiem stomatologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie implantologii. Od 2000 roku poświęcił się tylko i wyłącznie tej dziedzinie stomatologii. Był właścicielem Duda & Ingves Clinic - Implantologia, Stomatologia Estetyczna, Chirurgia Plastyczna i Medycyna Estetyczna w Katowicach.

Jego dorobek jest imponujący. Był współzałożycielem i prezydentem kolejnej, IV kadencji Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, od kilkunastu lat wiceprezydentem ICOI - International Congress of Oral Implantologists na Polskę. Członkiem zarządu ICOI Europe. Honorowym członkiem DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie.

Realizował się też jako profesor wizytujący Sumy State University, Zaporozhe State Medical University i University San Jorge.

Był wykładowcą w cyklu szkoleniowym Curriculum Implantologii Uniwersytetu we Frankfurcie i New York University College of Dentistry - Linhart Continuing Dental Education Program "Current Concepts in American Dentistry”.

Interesował się modą, sztuką, automobilizmem, podróżami i golfem

Był również członkiem kolegium redakcyjnego "Implant Dentistry" w USA. Założycielem i od 10 lat redaktorem naczelnym czasopisma "Implantologia Stomatologiczna”, redaktorem naukowym polskiego wydania „Implantologii Stomatologicznej” M. Blocka i polskiego wydania „Słownika implantologii stomatologicznej" ICOI.

Był nauczycielem akademickim i asystentem I Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Realizował się również jako wykładowca, dał ponad 70 wykładów w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Austrii, Tajwanie czy w Grecji. Autor prawie 100 artykułów opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Aktywny organizator kongresów w Polsce i za granicą (Baden Baden). Uczestnik ponad 150 kongresów i szkoleń w Polsce oraz za granicą.

Interesował się modą, sztuką, automobilizmem, podróżami i golfem.

7 park welnowiecki Fot R Kaźmierczak

Może Cię zainteresować:

Są chętni na stworzenie czterech nowych parków w Katowicach i modernizację jednego

Autor: Katarzyna Pachelska

08/11/2022

Okolice ul. Hierowskiego Katowice

Może Cię zainteresować:

18-piętrowe wieżowce między fińskimi domkami? Mieszkańcy Kostuchny protestują

Autor: Katarzyna Pachelska

07/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon