Znany katowicki dentysta dr n. med. Mariusz Duda zginął w wypadku samochodowym

Zmarł katowicki lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych Mariusz Duda. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Wracał z Kongresu ICOI (International Congress of Oral Implantologists) w Las Vegas w USA.

Dr Duda

College of Dental Medicine DUDA CLINIC w Katowicach dzisiaj, w środę 8 listopada 2022 r., informuje: "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginął tragicznie dr n. med. Mariusz Duda. Wracał z Kongresu ICOI w Las Vegas. Dr n.med. Mariusz Duda, prof. wiz. SSU, ZSMU, USJ – wybitny wizjoner, mentor, klinicysta, szef, przyjaciel, wspaniały człowiek….".

- Jego niespodziewane odejście pozostawiło w wielu sercach pustkę, której nie sposób wypełnić - piszą jego współpracownicy z katowickiej kliniki Duda & Ingves Clinic. - Nie znaliśmy drugiego tak energicznego i optymistycznie nastawionego do świata człowieka, z mnóstwem fantastycznych pomysłów, które śmiało i odważnie wdrażał w życie. Profesor był wizjonerem, dla którego nie było przeszkód nie do pokonania. Pasjonował go jego zawód, pracował bardzo intensywnie, ale też intensywnie czerpał z życia to, co uważał za najlepsze. Kochał sztukę, muzykę, modę, interesował się motoryzacją. Swoją olbrzymią wiedzą dzielił się ze studentami i lekarzami. Był tym, którego śmiało można nazwać lekarzem i nauczycielem z powołania. Właśnie tak zapamiętamy Doktora: jako osobę zawsze uśmiechniętą, która przekazywała swoją wiedzę innym i dążyła do spełnienia marzeń, pokazując, że wszystko jest możliwe - wspominają.

Był wybitnym specjalistą implantologii

Dr Mariusz Duda był znanym katowickim lekarzem stomatologiem, jednym z prekursorów nowoczesnej implantologii.

W 1992 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Śląskiej Akademii Medycznej. W 1996 r. uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii stomatologicznej, a 11 lat później - II stopień. W 1999 r. z wyróżnieniem uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Założył College of Dental Medicine DUDA CLINIC, jedyną w Polsce szkołę stomatologii, znajdującą się w katowickiej dzielnicy Murcki.

Był implantologiem i ekspertem ds. implantologii stomatologicznej, specjalistą chirurgiem stomatologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie implantologii. Od 2000 roku poświęcił się tylko i wyłącznie tej dziedzinie stomatologii. Był właścicielem Duda & Ingves Clinic - Implantologia, Stomatologia Estetyczna, Chirurgia Plastyczna i Medycyna Estetyczna w Katowicach.

Jego dorobek jest imponujący. Był współzałożycielem i prezydentem kolejnej, IV kadencji Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, od kilkunastu lat wiceprezydentem ICOI - International Congress of Oral Implantologists na Polskę. Członkiem zarządu ICOI Europe. Honorowym członkiem DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie.

Realizował się też jako profesor wizytujący Sumy State University, Zaporozhe State Medical University i University San Jorge.

Był wykładowcą w cyklu szkoleniowym Curriculum Implantologii Uniwersytetu we Frankfurcie i New York University College of Dentistry - Linhart Continuing Dental Education Program "Current Concepts in American Dentistry”.

Interesował się modą, sztuką, automobilizmem, podróżami i golfem

Był również członkiem kolegium redakcyjnego "Implant Dentistry" w USA. Założycielem i od 10 lat redaktorem naczelnym czasopisma "Implantologia Stomatologiczna”, redaktorem naukowym polskiego wydania „Implantologii Stomatologicznej” M. Blocka i polskiego wydania „Słownika implantologii stomatologicznej" ICOI.

Był nauczycielem akademickim i asystentem I Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Realizował się również jako wykładowca, dał ponad 70 wykładów w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Austrii, Tajwanie czy w Grecji. Autor prawie 100 artykułów opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Aktywny organizator kongresów w Polsce i za granicą (Baden Baden). Uczestnik ponad 150 kongresów i szkoleń w Polsce oraz za granicą.

Interesował się modą, sztuką, automobilizmem, podróżami i golfem.

7 park welnowiecki Fot R Kaźmierczak

Może Cię zainteresować:

Są chętni na stworzenie czterech nowych parków w Katowicach i modernizację jednego

Autor: Katarzyna Pachelska

08/11/2022

Okolice ul. Hierowskiego Katowice

Może Cię zainteresować:

18-piętrowe wieżowce między fińskimi domkami? Mieszkańcy Kostuchny protestują

Autor: Katarzyna Pachelska

07/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mariusz Duda

Pogrzeb tragicznie zmarłego dentysty dr. Mariusza Dudy

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka