6-letni chłopczyk zaginął w Parku Śląskim. Oddalił się na rowerze od taty. Katowiccy policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania

Chyba każdy rodzic, który nie ma w polu widzenia swojego dziecka dłużej niż minutę, czuje wielki niepokój. A dzieci, jak to dzieci, beztrosko eksplorują świat. Sporo nerwów kosztowała pewnego tatę wyprawa rowerowa z synem do Parku Śląskiego.

Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Dziecko rower pixabay

Do zdarzenia doszło podczas spaceru w Parku Śląskim. Mężczyzna przyszedł do parku z 6-letnim synem, aby ten mógł pojeździć sobie na rowerku. Chłopiec w pewnej chwili odjechał od ojca i pomimo jego nawoływań do powrotu, nie reagował.

6-letni chłopczyk zgubił się w Parku Śląskim

W pewnym momencie mężczyzna zgubił go z zasięgu wzroku i pomimo poszukiwań na własną rękę, nie potrafił odnaleźć syna. Kiedy zorientował się, że w poszukiwaniach malca potrzebna będzie pomoc, zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił o zaginięciu dziecka.

Natychmiast został podany komunikat o zaginięciu dla wszystkich katowickich i chorzowskich policjantów. Ojciec dziecka powiadomił również napotkany patrol policjantów z katowickiej drogówki.

Sierżanci sztabowi Izabela Pierończyk i Mateusz Bazylewicz wyruszyli, by patrolować miejsca, do których chłopiec mógł pojechać na rowerku. Już po kilku minutach odnaleźli chłopca w rejonie stadionu GKS-u Katowice w alei Leśnej. Natychmiast powiadomili ojca, który odebrał swojego 6-letniego syna od katowickich policjantów.

- Na szczęście chłopcu nic się nie stało, ale czeka go rozmowa z tatą na temat bezpieczeństwa podczas spacerów w miejscach publicznych. Zachęcamy do rozmów ze swoimi dziećmi, aby takich sytuacji było jak najmniej - radzą policjanci.
Ministerstwo samotnosci katowice 02

Może Cię zainteresować:

Otwarto Ministerstwo ds. Samotności w Katowicach. Bistro społeczne z obiadami za 15 zł, kawiarnia, salka gimnastyczna i bezpłatna pomoc psychologów

Autor: Katarzyna Pachelska

12/10/2023

Miało Cię nie być Kino Świat fot Karina Lempkowska 1 682x1024

Może Cię zainteresować:

Katowice. Borys Szyc i jego córka Sonia wezmą udział w premierze filmu "Miało cię nie być" w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

11/10/2023

Mama syn pixabay

Może Cię zainteresować:

Strefa Rodzica w Galerii Katowickiej. Psychologowie będą doradzać rodzicom dwa razy w miesiącu. Bezpłatnie

Autor: Katarzyna Pachelska

10/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon