7-letni Oskar Ciupek z UKS 21 Podlesie znowu mistrzem Polski w szachach. Obronił tytuł sprzed roku

7-letni Oskar Ciupek z Katowic znowu został mistrzem Polski w szachach. Obronił tytuł sprzed roku.

Rok temu pisaliśmy, że przedszkolak z Katowic, 6-letni Oskar Ciupek, zawodnik klubu UKS 21 Podlesie, czyli Uczniowskiego Klubu Sportowego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 21 w Katowicach, został Mistrzem Polski Dzieci do lat 6 w Szachach.

Więcej: Oskar Ciupek z Katowic Mistrzem Polski Dzieci do lat 6 w szachach! Wygrał zawody w cuglach

Teraz z teamu Oskara doszła do nas kolejna świetna informacja - mały szachista został 3 maja 2022 r. mistrzem Polski do lat 7! Tym samym obronił tytuł sprzed roku.

19 miejsce w tej samej grupie zajął Mikołaj Brożek, również z KS 21 Podlesie. Klub chwali się, że zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski do lat 6 i 7.

Mimo młodego wieku Oskar jest już doświadczonym zawodnikiem, w turniejach szachowych startuje od kilku lat.

Katowice od lat są wiodącym ośrodkiem polskich szachów. Klub Wasko Hetman GKS Katowice jest 10-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski, a jego barw bronią światowej sławy arcymistrzowie, tacy jak: