9 pięter w biurowcu .KTW zajęła firma konsultingowa PwC. Zobaczcie zdjęcia i ten widok!

Aż 9 pięter wyższej wieży kompleksu biurowców .KTW w Katowicach zajęły biura firmy konsultingowej PwC. Zobaczcie, jak wyglądają biura i jaki stąd rozciąga się widok.

Największym najemcą wyższej wieży kompleksu czarnych biurowców .KTW przy Spodku jest międzynarodowa firma konsultingowa PwC. Gigant zajął aż 9 całych pięter budynku, od 9. do 15. piętra. Stworzył tu Centrum Usług Wspólnych (Service Delivery Center). PwC zajmuje się świadczeniem usług wsparcia dla działów audytu finansowego, doradztwa podatkowego oraz usług kadrowych, księgowych i zakupów dla spółek PwC zlokalizowanych w około 50 krajach na świecie.

Nowe biura PwC w Katowicach

Będzie tu w sumie pracować 1800 osób (przeprowadzka jest planowana na połowę stycznia, czyli tuż-tuż). To już kolejna lokalizacja PwC w Katowicach. Ta firma była jednym z pierwszych międzynarodowych koncernów, który zdecydował się otworzyć biuro w Katowicach. Wcześniej jej specjaliści pracowali w budynku Millenium Plaza przy ul. Sowińskiego, później w Katowice Business Point koło Silesia City Center, a ostatnio - w biurowcach Silesia Business Park, popularnych "tiramisu". Z nich firma przeniosła się do .KTW.

12 stycznia zaprezentowano wnętrza nowych biur PwC. Można było zwiedzić 9. piętro oraz 14. i 15. oraz podziwiać spektakularny widok na Katowice, rozciągający się z .KTW II.

Wnętrza urządzono zgodnie z nowymi trendami. Na przykład na wyższych piętrach zamiast podłogi z drewna czy płytek, jest wykładzina. Domowy klimat ma przywodzić na myśl też spora ilość zieleni.

Pokój wellness, sporo roślin i śląskich słów

Są tu kantyny i kuchnie pracownicze, jest pokój z kanapą dla rodziców z dzieckiem (z umywalką, przebierakiem i lodówką), jest wreszcie pokój wellness, gdzie można się zrelaksować na krzesło-hamaku czy poćwiczyć jogę (w czasie pracy!).

Firma zdecydowała się też na każdym kroku podkreślać, że jesteśmy w Katowicach i na Śląsku. Salki nazwano od ważnych śląskich obiektów, jest więc salka Palmiarnia i salka Rondo Sztuki albo Superjednostka. Z kolei boksy wyciszenia, których jest tu w sumie ponad 100, mają nazwy śląskie, każdy inną. Czyli np. hazok, weka, knefel czy bajszpil.

PwC, tworząc to biuro chciało zachęcić swoich pracowników, by tu przychodzili. Firma pracuje w systemie hybrydowym - to pokłosie pandemii. Pracownik minimum 2 dni w tygodniu musi pracować w biurze - jeden to dzień na spotkanie z całym działem, a drugi można sobie wybrać dowolnie. Pozostałe 3 dni można pracować z domu.

Zatrudnieni tu ludzie nie mają przypisanych do siebie konkretnych biurek. Jeśli chcą przyjechać do biura, w systemie rezerwacji biurek mogą sobie wybrać i zarezerwować jakieś dla siebie na dany dzień.

Biurowce .KTW, Katowice

Może Cię zainteresować:

Vaillant, ten od kotłów, będzie miał śląskie biuro w wieżowcach .KTW. Najpierw w niższym, potem - w wyższym

Autor: Katarzyna Pachelska

04/01/2023

Grundmanna Office Park, wizualizacje

Może Cię zainteresować:

Nowy kompleks biurowców w Katowicach - Grundmanna Office Park. Inwestorem jest Cavatina, właściciel Global Office

Autor: Katarzyna Pachelska

23/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon