Nowy kompleks biurowców w Katowicach - Grundmanna Office Park. Inwestorem jest Cavatina, właściciel Global Office

Cavatina, deweloper, który wybudował w Katowicach Global Office Park, czyli dwie wieże biurowe i jedną mieszkaniową (ta wciąż jest w budowie) w kwartale ulic Mickiewicza, Zabrskiej, Opolskiej i Sobieskiego, ogłosił, że ma w planach kolejny kompleks biurowy, i to po sąsiedzku, bo między ulicami Grundmanna i Żelazną. To Grundmanna Office Park.

Cavatina Holding, wywodzący się z Bielska-Białej, a mający główną siedzibę w Krakowie, ogłosił kolejny projekt w Katowicach. Będzie budował nad Rawą Grundmanna Office Park, tuż obok kompleksu Face2Face.

Nowy kompleks biurowy w Katowicach

Jednak nazwa inwestycji jest nieco myląca, bo kompleks powstanie tak naprawdę przy ul. Żelaznej. I taki adres jest też we wniosku o wydanie pozwolenia na budowę "budynku A biurowo-usługowego", który Cavatina złożyła do Urzędu Miasta Katowice 19 września 2022 r. 16 listopada 2022 r. Urząd wydał pozytywną decyzję.

Co ciekawe, jeszcze w 2021 roku na tej działce do budowy podobnej inwestycji przymierzała się inna firma - warszawska Grupa REB. Jednak tej firmie w Katowicach coś się nie wiedzie. Z planów budowy nad Rawą dwóch budynków w systemie mixed-use (biurowych i mieszkalnych) nic wyszło, podobnie jak z zamierzeń wybudowania przy Parku Kościuszki (obok marketu Kaufland) - osiedla mieszkaniowego.

Pisaliśmy o tych planach:

Będzie tu sporo zieleni i nawet pole do gry w pétanque

Jak tłumaczy Cavatina, Grundmanna Office Park został zaprojektowany z myślą o ludziach. – Staraliśmy się stworzyć zrównoważone środowisko pracy, w którym ludzie mogą inspirować się energią miasta, a jednocześnie znaleźć miejsca na relaks, wyciszenie i cieszyć się regenerującą mocą natury. Każdy szczegół projektu Grundmanna został zaprojektowany tak, aby zminimalizować emisję dwutlenku węgla i zapewnić społeczności więcej zielonych przestrzeni - mówią przedstawiciele inwestora.

Centralny dziedziniec pomiędzy dwoma budynkami został zaprojektowany tak, aby ułatwić spotkania towarzyskie, spontaniczne spotkania i integrację zespołów. Z polem do gry w pétanque, organicznymi zadaszeniami, zielenią w stylu łąki, ścieżkami rowerowymi i biegowymi oraz mnóstwem mebli zewnętrznych. W projekcie przewidziano 1100 m2 zielonych tarasów.

Centralny dziedziniec zostanie zintegrowany z usługami na poziomie parteru, gdzie będzie można zjeść szybki lunch, wypić kawę wewnątrz lub na zewnątrz.

PROJEKT W LICZBACH:

  • GLA powierzchnia komercyjna : 47 910 mkw.
  • Kondygnacje naziemne: 7
  • Miejsca parkingowe: 1 017
  • Obszar udogodnień w budynku A i B: 2 500 mkw.
  • Tereny zielone: 1 100 mkw.
Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice dostały pieniądze z Metropolii na budowę rowerowej velostrady z Brynowa do Mysłowic

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2022

Katowice spodek

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2024

Biuro SD Worx w biurowcu KTW II w Katowicach 3

Może Cię zainteresować:

Mają biuro na 24. piętrze .KTW II z obłędnym widokiem na Katowice. Czy tu da się w ogóle skupić na pracy?!

Autor: Katarzyna Pachelska

21/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon