9 stref rodzinnej aktywności w Katowicach będzie zmodernizowanych. Sprawdź, w jakich dzielnicach

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przygotowuje się do modernizacji dziewięciu stref rodzinnej aktywności. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 20 tygodni na wykonanie prac. Sprawdźcie, o jakie miejsca chodzi.

Strefy aktywności rodzinnej w Katowicach będą remontowane

Pracami remontowymi zostanie objętych dziewięć stref rekreacji zlokalizowanych w różnych częściach miastach. To strefy wyposażone w urządzenia dedykowane najmłodszym znajdujące się:

  • w Parku Fojkisa (Wełnowiec),
  • na Skwerze Hlonda (centrum, przy Mikołowskiej),
  • przy ul. Bojanowskiego (Panewniki),
  • przy ul. Widucha (Ligota),
  • na katowickim Rynku.

Dodatkowo prace remontowe obejmą strefy dedykowane osobom starszym – wyposażone w urządzenia do fitnessu, zlokalizowane w:

  • Katowickim Parku Leśnym,
  • Parku Budnioka (Koszutka),
  • Parku Bolina (Janów),
  • tor rowerowy przy ul. Grabskiego (Osiedle Witosa).
- Katowice to miasto przyjazne rodzinom. Zależy mi na tym, by dzieci z rodzicami mogły aktywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny. Na terenach zielonych mamy około 60 placów zabaw i stref aktywności rodzinnej, dodatkowo strefy przy placówkach edukacyjnych – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Bezpieczeństwo dzieci jest naszym priorytetem, dlatego przeprowadzenie prac remontowanych i wymiana zużytego sprzętu jest niezbędna – dodaje prezydent.

Nowe karuzele i zestawy zabawowe

W ramach najbliższej inwestycji mają zostać kupione nowe karuzele oraz zestawy zabawowe z drewna z wieżami, pomostami i zjeżdżalnią a także kiwaki na sprężynie. Zamówienie obejmuje również zakup urządzeń typu wioślarz i narciarz. Dodatkowo wybrany wykonawca zobowiązany będzie do uzupełnienia zrębek drewnianych na placach zabaw.

- Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach na różnych płaszczyznach dba o wygląd miasta. Trwa sadzenie kwiatów na klombach i zieleńcach zlokalizowanych w różnych dzielnicach Katowic. Teraz dodatkowo zadbamy o przestrzeń, z której skorzystać będą mogły dzieci i dorośli. Prace będą polegały nie tylko na remoncie placów zabaw, ale także na zadbaniu o teren znajdujący w ich pobliżu – przeprowadzony zostanie więc remont nawierzchni, a okolice obiektów zostaną obsiane trawą – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

W przetargu ogłoszonym przez ZZM Katowice zgłosiło się dwóch oferentów. To BHPlay Maciej Mync, który wycenił zamówienie na ok. 319 tys. zł i PRO-MB Michał Bil, który zadeklarował wykonanie zadania za kwotę ok. 219 tys. zł. Obie firmy dają 48 miesięcy gwarancji na zrealizowaną usługę. Obecnie oferty są sprawdzane. Na realizację zamówienia Zakład Zieleni Miejskiej chce przeznaczyć 239 tys. zł brutto. Po podpisaniu umowy wybrany wykonawca będzie miał 20 tygodni na zrealizowanie zamówienia.

Wodne place zabaw już działają

Do dyspozycji najmłodszych są już wodne place zabaw zlokalizowane na terenie Katowic. Zostały one uruchomione 1 czerwca. Wstęp na place zabaw jest możliwy w godzinach 9-20 i jest bezpłatny.

Więcej: Cztery wodne place zabaw w Katowicach już otwarte. Co z kąpieliskami i letnimi basenami?

ZOBACZ TEŻ:

Promenada nad Rawą

Może Cię zainteresować:

Mieszczuchy pragną drzew. Dawno temu architekci i budowniczy Katowic dobrze o tym wiedzieli

Autor: Tomasz Borówka

21/05/2023

Pomnik Powstańców Śląskich, Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice bez Spodka? Trudno sobie to wyobrazić, łatwiej zobaczyć na starych zdjęciach

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon