Cztery wodne place zabaw w Katowicach już otwarte. Co z kąpieliskami i letnimi basenami?

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, miasto uruchomiło wszystkie swoje cztery wodne place zabaw. Sprawdź, gdzie są i w jakich godzinach działają.

Od 1 czerwca najmłodsi mieszkańcy Katowic mają możliwość korzystania z wodnych placów zabaw. Odkryte baseny będą gotowe również jeszcze w czerwcu.

1 czerwca, po przeprowadzeniu drobnych remontów, zakończeniu prac konserwatorskich i dokonaniu potrzebnych analiz wody katowicki MOSiR uruchomił 4 atrakcje dla najmłodszych.

Wodne place zabaw są zlokalizowane:

  • na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek,
  • na os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej
  • przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów,
  • na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224.

Wstęp na place zabaw jest możliwy w godzinach 9-20 i jest bezpłatny.

Baseny mają być gotowe na wakacje

W tej chwili pracownicy MOSiR-u intensywne pracują nad przygotowaniem do uruchomienia basenów pod chmurką. Zakończyły się już serwisy basenowych maszynowni, prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne atrakcji oraz miejsc do plażowania. Na obu basenach, Bugla i Rolna, zostały odmalowane niecki. Aby uruchomić basen po zimowej przerwie, trzeba wypełnić go wodą, a to niełatwe zadanie. Napełnianie niecek na Bugli trwa 10 dni i można to robić tylko nocą, aby mieszkańcy okolicznych domów nie odczuli poważnych spadków ciśnienia wody w kranach. Napełnianie basenu na ul. Rolnej trwa krócej, bo 5 dni i zacznie się w czwartek 2 czerwca. Według planu basen przy Rolnej będzie mógł zostać udostępniony mieszkańcom 18 czerwca, a basen Bugla będzie dostępny od 24 czerwca.

– Uruchomienie miejskich basenów to wielkie przedsięwzięcie. Samo techniczne przygotowanie pływalni wiąże się z potrzebą ogromu prac hydraulicznych oraz typowo budowlanych i w sumie trwa niemal miesiąc. Dodatkowo obiekty zawsze wymagają doczyszczenia, a raz na kilka sezonów poważniejszego remontu. Napełnienie wodą, choć bardzo efektowne, to już tylko postawienie kropki nad i. Inną bardzo trudną kwestią jest przygotowanie organizacyjne obsługi i skompletowanie zespołu ratowników – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u. – Z basenów będzie można korzystać do końca sierpnia, natomiast przy sprzyjającej pogodzie wodne place zabaw będą dostępne dłużej – dodaje dyrektor MOSiR.

Obecnie zespół ratowniczy w MOSiR-ze liczy już 35 osób, ale trwają poszukiwania kolejnych. Praca na otwartych basenach, w przeciwieństwie do ich krytych odpowiedników, jest zajęciem sezonowym i przed każdym corocznym otwarciem trzeba skompletować nową drużynę.

Posiadacze Katowickie Karty Mieszkańca mogą korzystać m.in. z miejskich basenów w obniżonych cenach w stosunku do cen standardowych. Cenniki oraz informacje o godzinach otwarcia basenów dostępne będą na stronie MOSiR w zakładkach poszczególnych obiektów: https://mosir.katowice.pl/obiekty

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon