Cztery wodne place zabaw w Katowicach już otwarte. Co z kąpieliskami i letnimi basenami?

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, miasto uruchomiło wszystkie swoje cztery wodne place zabaw. Sprawdź, gdzie są i w jakich godzinach działają.

Od 1 czerwca najmłodsi mieszkańcy Katowic mają możliwość korzystania z wodnych placów zabaw. Odkryte baseny będą gotowe również jeszcze w czerwcu.

1 czerwca, po przeprowadzeniu drobnych remontów, zakończeniu prac konserwatorskich i dokonaniu potrzebnych analiz wody katowicki MOSiR uruchomił 4 atrakcje dla najmłodszych.

Wodne place zabaw są zlokalizowane:

  • na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek,
  • na os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej
  • przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów,
  • na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224.

Wstęp na place zabaw jest możliwy w godzinach 9-20 i jest bezpłatny.

Baseny mają być gotowe na wakacje

W tej chwili pracownicy MOSiR-u intensywne pracują nad przygotowaniem do uruchomienia basenów pod chmurką. Zakończyły się już serwisy basenowych maszynowni, prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne atrakcji oraz miejsc do plażowania. Na obu basenach, Bugla i Rolna, zostały odmalowane niecki. Aby uruchomić basen po zimowej przerwie, trzeba wypełnić go wodą, a to niełatwe zadanie. Napełnianie niecek na Bugli trwa 10 dni i można to robić tylko nocą, aby mieszkańcy okolicznych domów nie odczuli poważnych spadków ciśnienia wody w kranach. Napełnianie basenu na ul. Rolnej trwa krócej, bo 5 dni i zacznie się w czwartek 2 czerwca. Według planu basen przy Rolnej będzie mógł zostać udostępniony mieszkańcom 18 czerwca, a basen Bugla będzie dostępny od 24 czerwca.

– Uruchomienie miejskich basenów to wielkie przedsięwzięcie. Samo techniczne przygotowanie pływalni wiąże się z potrzebą ogromu prac hydraulicznych oraz typowo budowlanych i w sumie trwa niemal miesiąc. Dodatkowo obiekty zawsze wymagają doczyszczenia, a raz na kilka sezonów poważniejszego remontu. Napełnienie wodą, choć bardzo efektowne, to już tylko postawienie kropki nad i. Inną bardzo trudną kwestią jest przygotowanie organizacyjne obsługi i skompletowanie zespołu ratowników – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u. – Z basenów będzie można korzystać do końca sierpnia, natomiast przy sprzyjającej pogodzie wodne place zabaw będą dostępne dłużej – dodaje dyrektor MOSiR.

Obecnie zespół ratowniczy w MOSiR-ze liczy już 35 osób, ale trwają poszukiwania kolejnych. Praca na otwartych basenach, w przeciwieństwie do ich krytych odpowiedników, jest zajęciem sezonowym i przed każdym corocznym otwarciem trzeba skompletować nową drużynę.

Posiadacze Katowickie Karty Mieszkańca mogą korzystać m.in. z miejskich basenów w obniżonych cenach w stosunku do cen standardowych. Cenniki oraz informacje o godzinach otwarcia basenów dostępne będą na stronie MOSiR w zakładkach poszczególnych obiektów: https://mosir.katowice.pl/obiekty

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Modernizacja 9 stref rodzinnej aktywności w Katowicach

9 stref rodzinnej aktywności w Katowicach do remontu

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Strefa Carnall, Zabrze

Nowa atrakcja turystyczna na Śląsku - Strefa Carnall

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować