Akcja jak z filmu sensacyjnego w galerii handlowej, i to w świątecznym szczycie zakupowym. Złodziej obezwładniony

Śląska Policja
Zatrzymanie złodzieja, Katowice

Chorzowscy policjanci mają coraz większe zasługi w Katowicach. To już drugi raz, gdy stróż prawa z Chorzowa interweniował w naszym mieście. I to po służbie!

Niedawno pisaliśmy o interwencji chorzowskiego policjanta w Katowicach: Pijana kierująca w Katowicach miała pecha. Uderzyła w samochód policjanta. Okazuje się, że to nie była ostatnia sytuacja, gdy stróż prawa z sąsiedniego miasta pomógł katowickim policjantom. 

Niezwykłą spostrzegawczością wykazał się niedawno policjant na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców w chorzowskiej komendzie.

Do chorzowskiej komendy policji jakiś czas temu dotarła informacja od mundurowych z katowickiej „trójki”. Dotyczyła ona młodego mieszkańca miasta, podejrzewanego o kradzież mienia dużej wartości na terenie Katowic. Wizerunek złodzieja również został ujawniony. 

Kilka godzin później policjant, będąc na zakupach w jednej z galerii handlowych, rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Nie zastanawiając się ani chwili, postanowił go zatrzymać. Gdy 22-latek zorientował się, że został rozpoznany, zaczął uciekać w kierunku wyjścia z galerii. Kryminalny ruszył za nim w pościg. Wsparcia udzielił mu wspólny patrol policji i straży miejskiej, który kontrolował m.in. czy klienci galerii noszą maseczki. Mundurowi, widząc biegnącego młodego mężczyznę, odcięli mu drogę ucieczki. Wtedy policjant z Chorzowa natychmiast obezwładnił uciekiniera. 

Jak się okazało, mężczyzna nie tylko był poszukiwany przez policjantów z Katowic, ale również wydano za nim trzy nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia zasądzonej kary za poprzednie konflikty z prawem. 22-latek został następnie przekazany policjantom z katowickiego komisariatu III. Teraz przebywa już w areszcie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mężczyzna podejrzany o kradzież hulajnogi, Katowice

Ukradł hulajnogę elektryczną na stacji benzynowej

Poszukiwani podejrzani o kradzież laptopa, Katowice

Kobieta i dwóch mężczyzn ukradli laptop ze sklepu

Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum z Galerii Katowickiej

Ukradł perfumy ze sklepu w Galerii Katowickiej. Poznajesz?

Wizerunek oszusta, który okradł seniora w Katowicach

Oszust okradł seniora z oszczędności życia

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Uderzyła policjantów i ich znieważyła na Rynku

Mężczyzna podejrzewany o kradzież katalizatora, Katowice

Podejrzany o kradzież katalizatora w Katowicach

Poszukiwani

Policja prosi o pomoc w złapaniu złodziei