Antyszczepionkowiec w Radzie Miasta Katowice. Józef Zawadzki poparł Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic

FB Józef Zawadzki
Józef Zawadzki

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych radnych Rady Miasta Katowice, Józef Zawadzki, przypomniał o swoim istnieniu wpisem na Facebooku.

Józef Zawadzki to wieloletni radny miasta Katowice, z ramienia Forum Samorządowego i Marcina Krupy. Został wybrany z okręgu nr 4: Załęska Hałda - Brynów część zachodnia, Załęże, Osiedle Witosa, Osiedle Tysiąclecia. Dostał 1 218 głosów. 

Radny Zawadzki zasłynął m.in. jeżdżeniem komunikacją miejską na gapę czy opowiadaniem na sesji Rady Miasta o puszczaniu bąków. Był też pomysłodawcą postawienia byłemu prezydentowi Piotrowi Uszokowi popiersia. 

W środę, 12 stycznia 2021 r. Józef Zawadzki ujawnił się na Facebooku jako antyszczepionkowiec i fan Rafała Piechy, prezydenta Siemianowic Śląskich, który walczy z "segregacją sanitarną".

Plakaty antyszczepionkowców w Siemianowicach Śląskich. Zostały powieszone bez zgody urzędu miasta. Prezydent miasta: Ja się z tym zgadzam

Zawadzki napisał wprost:

"Pragnę wyrazić moje poparcie dla pana Prezydenta Rafała Piechy. Popieram działania pana Prezydenta Siemianowic, który ma odwagę walczyć o demokrację dla swoich wyborców jak i wszystkich Polaków. Jestem oburzony wypowiadanymi w mediach opiniami jakoby pan Prezydent Rafał Piecha broniąc demokracji, nie zgadzając się na segregację na osoby zaszczepione i niezaszczepione był nieodpowiednia osobą, aby piastować stanowisko prezydenta miasta".

Radny Zawadzki zadaje pytanie: "Od kiedy stosunek do szczepionki świadczy o rzetelności i wiarygodności działań jakiegokolwiek prezydenta? Czy może to zazdrość przemawia przez oponentów, którzy nie umieli zdobyć jednego z największych poprać u swoich mieszkańców? Czy może razi niektórych głęboka wiara i moralność pana Prezydenta?. 

-  Jestem Radnym od 20 lat , wiele widziałem, dlatego nie zgadzam się aby osoby wątpliwej moralności oceniały osobę Pana Prezydenta - pisze radny Józef Zawadzki

Co ciekawe, prezydent Katowic Marcin Krupa popiera obowiązek szczepień. Piszemy o tym: Bez szczepienia nie pójdziesz na koncert, do restauracji i do pracy. Prezydent Krupa i inni prezydenci miast popierają takie prawo

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Protest przeciwko "lex TV" na Rynku w Katowicach, 19 grudnia 2021

Katowice: protest przeciw „lex TVN”. Tłum na Rynku

Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski, 2019

Katowice nie będą współorganizatorem Sylwestra z Polsatem

Budynek Urzędu Miasta, Katowice, Rynek

Radni Katowic uchwalili podwyżki dla siebie i dla prezydenta

Dzień Śląskiej Flagi

15 lipca Dniem Śląskiej Flagi. Dekoracje w Katowicach

Marsz Autonomii

W sobotę 17 lipca w Katowicach odbędzie się Marsz Autonomii

Strajk pielęgniarek w Katowicach

Pielęgniarki mówią "DOŚĆ!" Strajk pod Spodkiem

IMG 9925m

Powstał Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia