Autobus na Starganiec. Nowa linia do miejsca wypoczynku i kąpieliska będzie jeździć w weekendy

Zmodernizowany Starganiec - miejsce wypoczynku i kąpielisko leśne - cieszy się wielkim powodzeniem. Brakuje miejsc na parkingach, ludzie parkują gdzie popadnie. Dlatego władze Katowic zdecydowały o uruchomieniu nowej specjalnej linii autobusowej. Autobusy będą dowozić ludzi na Starganiec w weekendy.

Starganiec, czyli miejsce wypoczynku i kąpielisko w Lasach Panewnickich na pograniczu Katowic i Mikołowa, został niedawno zmodernizowany. Pogoda dopisała w ostatnich dniach i Starganiec jest oblegany. W długi weekend działy się tam dantejskie sceny, brakowało miejsc parkingowych, kierowcy zostawiali auta gdzie popadnie. Posypały się mandaty od policji.

Więcej: Starganiec oficjalnie otwarty. Staw z pomostami, naturalne kąpielisko, boiska do siatkówki plażowej i parking

- To, co się dzieje w ostatnich dniach, od momentu otwarcia zmodernizowanego Stargańca, przeszło nasze oczekiwania - mówi wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. - Można powiedzieć, że staliśmy się ofiarami własnego sukcesu. Setki osób korzystają z tego terenu. Wiemy, że doszło do sytuacji, w której parkingi są za małe - dodaje.

I pyta retorycznie, czy z tego powodu trzeba wycinać drzewa pod kolejne parkingi. - Myślę, że absolutnie nie, biorąc pod uwagę sezonowość wykorzystywania tego terenu - mówi Sobula.

Autobus weekendowy do Stargańca do końca września

Dlatego władze Katowic podjęły decyzję o uruchomieniu nowej linii autobusowej, która będzie jeździć tylko w weekendy (od piątku do niedzieli, w godz. od 9.00 do 19.00) do końca września 2023 r (czyli w praktyce do 24 września). Będzie ona bezpłatna. Pierwszy autobus wyruszy na trasę w sobotę 19 sierpnia. Linia będzie się nazywać po prostu "Starganiec".

Rozkłady jazdy i wykaz przystanków znajdziecie w galerii zdjęciowej w tym artykule

Nowa linia będzie kursować z dwóch punktów w Katowicach na Starganiec: z Centrum Przesiadkowego Brynów i z Centrum Przesiadkowego Ligota (odjazdy co godzinę z każdego z CP)

trasą:

Centrum Przesiadkowe Brynów
Brynów
Ochojec
Piotrowice
Zarzecze
Starganiec Kąpielisko
Panewniki (uwaga! autobus omija Kokociniec!)
Ligota
Centrum Przesiadkowe Ligota

Mapa linii autobusowej
Mapa linii autobusowej "Starganiec"Linia "Starganiec" będzie obsługiwana przez dwa autobusy PKM Katowice. Będą wyznaczone 2 dodatkowe przystanki w rejonie samego wejścia na Starganiec na ul. Owsianej (już są zamontowane słupki z oznaczeniem autobusu, to przystanek bezpośrednio na ulicy, nie ma zatoki) i sezonowy przystanek na ul. Kościuszki.

Czas przejazdu z CP Brynów na Starganiec - 18 minut.
Czas przejazdu z CP Ligota na Starganiec - 24 minuty.

Koszt uruchomienia linii na jeden dzień to 3000 zł.

Szpital geo medical katowice

Może Cię zainteresować:

Miasto Katowice kupuje prywatny Szpital GeoMedical, od kilku lat nieczynny. Przeniesie się tam szpital MSWiA

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Mad mick

Może Cię zainteresować:

Mad Mick serwował burgery w Katowicach od 13 lat. Lokal zostanie zamknięty. Właściciel, Kuba Faron, tłumaczy dlaczego

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon