Autostrada A4 w Mysłowicach w kierunku Katowic zablokowana. Lądował LPR

Dzisiaj, w niedzielę 27 marca 2022 r. na autostradzie A4 w Mysłowicach nastąpiło zablokowanie drogi w kierunku Katowic. Na autostradzie wylądował helikopter LPR.

Z ostatniej chwili

AKTUALIZACJA, godz. 22:30

Otwarto jezdnię w kierunku Krakowa.

AKTUALIZACJA, godz. 21:40

W kierunku Katowice ruch autostradą odbywa się już dwoma pasami.

Wcześniej pisaliśmy:

Do zdarzenia doszło dzisiaj, w niedzielę 27 marca 2022 r. około godz. 20.30 na autostradzie A4 w Mysłowicach, na drodze w kierunku Katowic, dokładnie na 346 kilometrze.

- Kierowca podróżujący z pasażerem samochodem osobowym w kierunku Katowic na skutek złego samopoczucia stracił panowanie nad autem. Osoba towarzysząca mu pomogła bezpiecznie zjechać na pobocze i wezwała służby - relacjonuje mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach.

- Obecnie są prowadzone działania przez zespół ratownictwa medycznego. W tym celu na autostradzie lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodaje Chojnowski.

Ruch na autostradzie w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowany. Zablokowano również, na czas lądowania helikoptera Ratownik 4, ruch na pasie w kierunku Krakowa. Należy się spodziewać, że na czas startu śmigłowca ze względów bezpieczeństwa również przejazd w kierunku Krakowa będzie na jakiś czas zatrzymany.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon