"Miszczowie" BHP w Katowicach. Ten film z obcinania piłą potężnej gałęzi drzewa robi furorę na Youtubie

Ten film w serwisie Youtube pojawił się zaledwie 26 marca, a już ma ponad 15 tysięcy wyświetleń. Nadano mu sugestywny tytuł "Mistrzowie BHP, czyli jak spie***lić co się da". Trudno się oprzeć wrażeniu, że panowie, których praca została tu pokazana, nie bardzo ogarniali cokolwiek.

Youtube
Kadr z filmu obcinanie gałęzi Katowice

Film pokazał się na kanale shinay na Youtubie. Osiedle familoków Morawa w Katowicach Szopienicach. Na początku oglądamy, zbliżenie, jak przypięty uprzężą do wysokiego drzewa mężczyzna piłą mechaniczną stara się obciąć potężny konar.

Kamera (widać, że ktoś kręcił to z okna wysokiego budynku naprzeciw) robi odjazd, i filmuje trójkę pomocników pana z drzewa, stojących na ulicy. - Śmiało, Andrzej, teraz nic nie jedzie - zachęcają kolegę.

Andrzej zabiera się więc ostro do roboty. Piłuje zapamiętale. Dookoła jak gdyby nic się nie działo wędrują sobie ludzie. Panowie ustawili tylko kilka pachołków otoczonych biało-czerwoną taśmą. Podjeżdża samochód. Kolega Andrzeja zatrzymuje go zdecydowanym ruchem ręki. Auto hamuje i w tej sekundzie wielka gałąź drzewa, której Andrzej w końcu dał radę, spada z hukiem na drogę. Panowie specjaliści od wycinki drzew, ciągnąc jeden drugiego, w panice cofają się byle dalej od lecącej gałęzi.

Kolejny odjazd kamery, i widać, że konar grzmotnął przy okazji w słup energetyczny, budę przypominającą garaż i stojącą przy niej samochodową przyczepkę.

Kolejna scena: pod słup podjeżdża pogotowie energetyczne z Taurona. Happy endu nie ma. Kurtyna. Napisy. Dosłownie.

Ciąg dalszy tej historii: "Miszczowie" BHP z Katowic nieuchwytni. Inspekcja pracy przekaże ustalenia do prokuratury

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon