Baklawa, falafele, oliwki w wielkiej liczbie i różnorodności. Delikatesy marokańskie Sheikh Falafel otwarto w centrum Katowic

To nie jest reklama, bo nic z Sheikh Falafel nie dostaliśmy. Wręcz przeciwnie - wydaliśmy tam pieniądze i dlatego możemy z czystym sumieniem napisać i polecić: świetne nowe miejsce z nieobecną w naszym mieście kuchnią marokańską otwarto niedawno w centrum Katowic, przy ul. 3 Maja.

Co za ulga! Nie kolejna Żabka, nie kolejny outlet z kosmetykami ani second hand. Przy ulicy 3 Maja 21, naprzeciwko Galerii Katowickiej, od niedawna działają delikatesy marokańskie z garmażerką o nazwie Sheikh Falafel. Trudno je przegapić, bo mają szyld z wielkimi białymi literami. No i jeszcze sporą żółtą tablicę na witrynie, gdzie napisano, w czym się specjalizują.

Sheikh Falafel to nowe marokańskie delikatesy w centrum Katowic

Jak sama nazwa wskazuje - można tu kupić robione na miejscu (nawet można podglądnąć przez szybę) falafele, czyli jedną z głównych specjalności kuchni bliskowschodniej. To smażone kulki lub kotleciki z ciecierzycy bądź bobu z przyprawami. W Katowicach można je kupić w wersji klasycznej (2 zł sztuka) albo w wersjach z: mango, szpinakiem, harissą, czosnkiem lub bakłażanem (2,5 zł sztuka).

Jest tu też chleb marokański z patelni, czyli miękki placek w żółtym kolorze. Są i oliwki giganty na wagę, w wielkim wyborze, np. pikantne (100 g 6 zł), grillowane (100 g 9 zł), mieszanka pikantna z warzywami (100 g 9 zł), z czosnkiem i ziołami (100 g 9 zł).

Na wynos można tu wziąć też kanapki z rozmaitymi nadzieniami.

W menu też słodkości: baklawa i chałwa

Do tego różne warzywa w zalewie (np. cukinia grillowana 8 zł 100 g), pasty (np. z karczocha 8 zł za 100 g), tapenady, anchois w kilku wydaniach.

Nie zapomniano też o słodkościach, na czele z baklawą, która tu występuje w kilku odmianach i wielkościach, np. z orzechem włoskim (6 zł sztuka), pistacjami (5 zł sztuka), z różą i migdałami (6 zł sztuka). Do tego chałwa na wagę (9,90 zł za 100 g).

Można tu płacić kartą. Obsługa i panie robiące te wszystkie przysmaki to dziewczyny z Ukrainy. Czynne od 8 do 20, też w soboty i niedziele.

Wolni ludzie katowice 4

Może Cię zainteresować:

Kąsek Kuby w sercu Katowic. Lokal z rumem Wolni Ludzie otwiera się 29 marca na rogu Mariackiej i Mielęckiego. MENU, CENY

Autor: Katarzyna Pachelska

28/03/2023

Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej. Doszło do zwarcia instalacji

Autor: Martyna Urban

28/03/2023

Las w sloiku galeria katowicka 1

Może Cię zainteresować:

Las w szkle wyrósł na placu przed Galerią Katowicką i dworcem PKP. Leśna akcja w Galerii Katowickiej

Autor: Katarzyna Pachelska

24/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon