Kąsek Kuby w sercu Katowic. Lokal z rumem Wolni Ludzie otwiera się 29 marca na rogu Mariackiej i Mielęckiego. MENU, CENY

W miejscu delikatesów Złoty Róg, na rogu ulic Mariackiej i Mielęckiego w centrum Katowic, powstał lokal z rumem (można go nazwać "rumiarnią", jeśli takie słowo w ogóle istnieje). Otwarcie Wolnych Ludzi już w środę 29 marca 2023 roku. Zobaczcie, jak wygląda to inspirowane Kubą miejsce, co można tu zjeść i wypić i za ile.

Na rogu ulic Mariackiej i Mielęckiego w centrum Katowic powstał nowy lokal z napitkami - Wolni Ludzie. W tym miejscu przez wiele lat funkcjonowały delikatesy Złoty Róg. W czasie pandemii zostały zamknięte i lokal przez dwa lata stał pusty.

O Wolnych Ludziach pisaliśmy:

Nowy bar z jedzeniem w Katowicach, w klimacie kubańskim. To Wolni Ludzie

Jednak kilka miesięcy temu zaczęły się znienacka prace wewnątrz. Na oknach lokalu pojawiły się naklejki głoszące wszem i wobec, że powstają tu "Wolni Ludzie". Nazwa była dość ogólna, ale już jej podtytuł mówił więcej: "Cocteleria y aperitivos", czyli po hiszpańsku: "koktajle i przekąski". Dodatkowego światła rzucał napis: "Tu powstaje miejsce z rumem".

Teraz już wiadomo, że Wolni Ludzie zostaną otwarci w środę 29 marca 2023 roku.

- Najważniejszą rzeczą, jaką chcemy się wyróżnić, będzie bardzo duży wybór nieoczywistych rumów na naszym barze - mówi współwłaściciel Wolnych Ludzi, Michał Gomoła. - W podstawowej karcie znajdą się wyłącznie drinki bazowane na rumie (oraz shoty i dzbanki). Będzie kubańska kawa, w tym w wariancie kokosowym, kubańska muzyka, a cały wystrój jest inspirowany autentycznie kubańskimi klimatami (czyli tym, jak mieszkają lokalsi, nie miejscami stworzonymi pod turystów). Liczymy, że fajnie oddamy klimat Kuby, no i karaibski ogólnie - dodaje.

Gomoła jest twórcą konceptu Cybermachina, który z Katowic wypączkował na całą Polskę, oraz multi tapu Upojeni.

Menu Wolnych Ludzi jest pod tym linkiem: Menu Wolni Ludzie

Kanapki kubańskie i chipsy z... platanów

Do picia będzie więc sporo, a co do jedzenia? - Oferta będzie mocno ograniczona, ale wierzymy, że ciekawa - przyznaje Gomoła. - Mamy 3 rodzaje kanapek kubańskich (tampa, havana i vegano), plus robione przez nas od zera chipsy z platanów (platany to kuzyni bananów, są bardziej zielone i większe, są... warzywem - przyp. red.), 2 dania/przekąski oparte o nachos i oliwki jako side - dodaje.

Koktajle kosztują tu 20 zł. Do każdego można wybrać rum. Podstawowy jest w cenie koktajlu, do innych trzeba dopłacić od 5 do 20 zł. Shoty kosztują 25 zł, dzbanki 1 l - 90 zł. Kanapka plus miseczka oliwek 26-30 zł, przekąski guacamole nachos 26 zł, queso nachos 26 zł, olivos 16 zł, chipsy z platanów 16 zł.

A skąd nazwa Wolni Ludzie? - Skojarzenie z karaibskimi ludami, czyli podejście jakoś to będzie, nie trzeba się spieszyć etc., co w pewnym sensie w dzisiejszych zagonionych czasach jest synonimem wolności. Chcieliśmy żeby wszystko w lokalu oddawało tę filozofię - tłumaczy współwłaściciel nowego katowickiego lokalu.

Okonomiyaki yo katowice zamkniecie 7

Może Cię zainteresować:

Kolejna restauracja znika z mapy Katowic. Specjalizowała się w kuchni japońskiej

Autor: Katarzyna Pachelska

24/02/2023

Nowe Bistro BZIK

Może Cię zainteresować:

Jest data otwarcia bistro BZIK w nowym miejscu. Lokal był jedynym w Katowicach, który utrzymał się po "Kuchennych rewolucjach"

Autor: Katarzyna Pachelska

28/01/2023

Plan rojst 3 sezon katowice zadole 2

Może Cię zainteresować:

Serial Netflixa kręcono w Katowicach. Osiedle na Zadolu znowu pojawi się w serialu "Rojst"

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon