Bezlitosny złodziej okradał starsze osoby metodą "na sztućce". Policja poszukuje seniorów, którzy też zostali obrabowani w ten sposób

Ten bezwzględny złodziej z Bytomia rodem nie miał litości dla seniorów. To ich wybrał sobie jako cel swoich bezdusznych działań.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z komendy policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Mężczyzna opracował metodę "na sztućce".

48-latek, pod pretekstem wręczenia wygranych w bliżej nieokreślonym konkursie sztućców, wchodził do mieszkania starszych osób. Tam informował ich, że aby otrzymać nagrodę, muszą pokryć koszt walizki, w którą zapakowane są sztućce, wyceniony przez niego na 300-400 złotych.

Kiedy starsze osoby na chwilę "spuszczały z oka" mężczyznę, ten okradał mieszkanie z gotówki, biżuterii i telefonów komórkowych.

Jak informują policjanci, mieszkaniec Bytomia działał nie tylko na Śląsku, ale też w całej Polsce. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują do osób, które zostały okradzione w podobny sposób, lub do ich bliskich, by zgłaszali się do katowickiej komendy pod numerem telefonu 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

ZOBACZ TEŻ:

Sowieci śląsk 1945

Może Cię zainteresować:

Niszczenie ukraińskich miast budzi smutne wspomnienia w Ślazakach. Śląsk w roku 1945 też spotkał taki los

Autor: Tomasz Borówka

17/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon