Biegnij dla Aniołów. Biegi dla dzieci i dorosłych oraz piknik z okazji Dnia Dziecka 5 czerwca w Parku Kościuszki

W niedzielę 5 czerwca 2022 r. w Parku Kościuszki w Katowicach odbędzie się 3. edycja akcji TAURON Biegnij dla Aniołów. To impreza sportowa połączona z piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Organizuje ją Dom Aniołów Stróżów.

Pixabay
Zabawa (zdjęcie ilustracyjne)

Biegi dla dzieci, tor przeszkód, gigantyczne bańki, dmuchana gąsienica, warsztaty z robienia przypinek i magnesów, wata cukrowa, pyszne lody - to tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać pikniku Domu Aniołów Stróżów.

Piknik i impreza sportowa w Parku Kościuszki

Z okazji Dnia Dziecka stowarzyszenie zaprasza do wspólnej zabawy w Parku Kościuszki w Katowicach: w niedzielę, 5 czerwca w godzinach 10:00-15:00.

- Najważniejszym punktem programu będą biegi: główny na 5 kilometrów oraz dziecięce na 200, 600 i 850 metrów - mówi Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów.- Dużym zainteresowaniem cieszy się Bieg przedszkolaka. Każdy mały zawodnik wróci do domu z medalem i niespodzianką - dodaje Bajka.

Pakiety z medalami czekają też na uczestników pozostałych biegów, a dodatkowo powalczą oni o nagrody, m.in. smartwatche, gry i plecaki ufundowane przez TAURON Polska Energia oraz Miasto Katowice.

Prezydent Katowic ufundował i osobiście wręczy również 2 nagrody specjalne: dla najmłodszego i najstarszego uczestnika.

- Zachęcamy do sportowej rywalizacji, ale nie wynik jest tutaj najważniejszy. Liczą się dobre serca i chęć pomocy, bo każdy pakiet startowy to cegiełka na pomoc dzieciom, podopiecznym Domu Aniołów Stróżów - podkreśla Monika Bajka. - Trasę 5 kilometrów można więc przejść spacerem z wózkiem, z pieskiem albo przemaszerować z kijkami. Każdy uczestnik dzieli się dobrem - dodaje.

Dochód z pakietów pójdzie na Dom Aniołów Stróżów

Pomóc można także zdalnie. - Tych, którzy nie mogą być z nami 5 czerwca w Katowicach, zapraszamy do udziału w biegu wirtualnym. Wystarczy zapisać się na stronie i podesłać do nas zdjęcie z trasy. Biec dla dzieci można do 10 czerwca w dowolnym miejscu i dogodnym czasie - opisuje prezeska stowarzyszenia.

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Stowarzyszenie opiekuje się ponad 600 dziećmi, którym zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne i edukacyjną oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Zapisy na biegi dziecięce i główny zostały już zamknięte. Do 5 czerwca można zapisać się na bieg wirtualny: https://anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/ Za to można wziąć udział w samym pikniku.

Tauron Biegnij dla Aniołów, 5 czerwca godz. 10:00 - 15:00, Park Kościuszki w Katowicach

Bieg główny, 5 km start godz. 11:00

Bieg dla dzieci młodszych 600 m, start godz. 10:00

Bieg dla dzieci starszych 850 m, start godz. 10:20

Bieg przedszkolaka, 200 m, start godz. 10:40

Piknik z okazji Dnia Dziecka: warsztaty, gry sportowe dla rodzin, strefa chilloutu i gastro: godz. 10:00-15:00

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bieg Kolorowej Skarpety

Bieg Kolorowej Skarpety ścieżkami przez katowickie lasy

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Stadion Śląski, Chorzów

Stadion Śląski ma dziś urodziny. Stuknęło mu 65 lat

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Szlak neonów, Katowice

Nowy szlak turystyczny: szlak neonów

Park Śląski

Atrakcje w Parku Śląskim na jednym bilecie