Biegnij dla Aniołów. Biegi dla dzieci i dorosłych oraz piknik z okazji Dnia Dziecka 5 czerwca w Parku Kościuszki

W niedzielę 5 czerwca 2022 r. w Parku Kościuszki w Katowicach odbędzie się 3. edycja akcji TAURON Biegnij dla Aniołów. To impreza sportowa połączona z piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Organizuje ją Dom Aniołów Stróżów.

Pixabay
Zabawa (zdjęcie ilustracyjne)

Biegi dla dzieci, tor przeszkód, gigantyczne bańki, dmuchana gąsienica, warsztaty z robienia przypinek i magnesów, wata cukrowa, pyszne lody - to tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać pikniku Domu Aniołów Stróżów.

Piknik i impreza sportowa w Parku Kościuszki

Z okazji Dnia Dziecka stowarzyszenie zaprasza do wspólnej zabawy w Parku Kościuszki w Katowicach: w niedzielę, 5 czerwca w godzinach 10:00-15:00.

- Najważniejszym punktem programu będą biegi: główny na 5 kilometrów oraz dziecięce na 200, 600 i 850 metrów - mówi Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów.- Dużym zainteresowaniem cieszy się Bieg przedszkolaka. Każdy mały zawodnik wróci do domu z medalem i niespodzianką - dodaje Bajka.

Pakiety z medalami czekają też na uczestników pozostałych biegów, a dodatkowo powalczą oni o nagrody, m.in. smartwatche, gry i plecaki ufundowane przez TAURON Polska Energia oraz Miasto Katowice.

Prezydent Katowic ufundował i osobiście wręczy również 2 nagrody specjalne: dla najmłodszego i najstarszego uczestnika.

- Zachęcamy do sportowej rywalizacji, ale nie wynik jest tutaj najważniejszy. Liczą się dobre serca i chęć pomocy, bo każdy pakiet startowy to cegiełka na pomoc dzieciom, podopiecznym Domu Aniołów Stróżów - podkreśla Monika Bajka. - Trasę 5 kilometrów można więc przejść spacerem z wózkiem, z pieskiem albo przemaszerować z kijkami. Każdy uczestnik dzieli się dobrem - dodaje.

Dochód z pakietów pójdzie na Dom Aniołów Stróżów

Pomóc można także zdalnie. - Tych, którzy nie mogą być z nami 5 czerwca w Katowicach, zapraszamy do udziału w biegu wirtualnym. Wystarczy zapisać się na stronie i podesłać do nas zdjęcie z trasy. Biec dla dzieci można do 10 czerwca w dowolnym miejscu i dogodnym czasie - opisuje prezeska stowarzyszenia.

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Stowarzyszenie opiekuje się ponad 600 dziećmi, którym zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne i edukacyjną oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Zapisy na biegi dziecięce i główny zostały już zamknięte. Do 5 czerwca można zapisać się na bieg wirtualny: https://anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/ Za to można wziąć udział w samym pikniku.

Tauron Biegnij dla Aniołów, 5 czerwca godz. 10:00 - 15:00, Park Kościuszki w Katowicach

Bieg główny, 5 km start godz. 11:00

Bieg dla dzieci młodszych 600 m, start godz. 10:00

Bieg dla dzieci starszych 850 m, start godz. 10:20

Bieg przedszkolaka, 200 m, start godz. 10:40

Piknik z okazji Dnia Dziecka: warsztaty, gry sportowe dla rodzin, strefa chilloutu i gastro: godz. 10:00-15:00

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon