Dzień Dziecka 2022 w Katowicach potrwa aż 5 dni. Sprawdźcie, jakie będą atrakcje

W tym roku Dzień Dziecka przypada w środę, ale w Katowicach imprezy z tej okazji odbędą się nie tylko 1 czerwca, ale również 2, 3, 4 a nawet 5! Sprawdźcie program miejskich imprez.

R Kaźmierczak
Dzień Dziecka 2022 w Katowicach

Miasto Katowice z okazji Dnia Dziecka przyszykowało wiele ciekawych wydarzeń. Co ciekawe, kumulację przewidziano na niedzielę 5 czerwca, więc święto najmłodszych potrwa aż 5 dni!

Składając dzieciom, tym małym i dużym, najlepsze życzenia z okazji ich święta, już teraz zapraszam na katowicki Rynek, gdzie w niedzielę 5 czerwca czekać będzie na Was wiele atrakcji w ramach strefy zabaw i animacji. Wyjątkową atrakcją będzie z pewnością Parada Postaci Bajkowych, w której weźmie udział 25 znanych i lubianych bohaterów – zaprasza Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Zachęcam także do przejrzenia propozycji, które przygotowały nasze jednostki miejskie, bo wśród nich także znajdziemy wiele ciekawych wydarzeń – dodaje prezydent.

Program wydarzeń w Katowicach z okazji Dnia Dziecka 2022

1 czerwca (środa)

W tym dniu atrakcje będą czekały na najmłodszych przede wszystkim na miejskich basenach. W Basenie Brynów będzie dmuchana zjeżdżalnia, zajęcia w wodzie ze Szkołą Pływania Swimming Family, zajęcia gimnastyczne Ewo Gim, włoski poczęstunek od restauracji La Cucina, pokaz wozu strażackiego z możliwością zrobienia sobie zdjęcia oraz drobny upominek dla każdego dziecka wychodzącego z basenu. Podobne atrakcje będą czekały na dzieci przy Basenie Burowiec. Liczba osób na zajęciach jest ograniczona, a zapisy są dostępne na stronach internetowych basenów Brynów i Burowiec, w zakładce aktualności.

Na osiedlu Witosa festyn z okazji tegorocznego Dnia Dziecka będzie realizacją zadania z katowickiego Budżetu Obywatelskiego. W centralnym punkcie osiedla, na placu św. Herberta, od godz. 16.00 będą się odbywać zabawy z animatorami, gry i konkursy dla dzieci. Będą także bańki mydlane i balony, dmuchaniec, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

2 czerwca (czwartek)

Dzień Dziecka i Dzień Sąsiada w Piotrowicach rozpocznie się o godz. 15.00. Na os. Odrodzenia przy ul. Radockiego 152 przygotowano bogaty program, a w nim m.in. spektakl teatralny, animacje, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Bliższe informacje w klubach osiedlowych Spółdzielni Mieszkaniowej Silesia oraz w biurze MDK w Piotrowicach.

Natomiast w Zarzeczu, Dzień Dziecka będzie obchodzony pod hasłem „Eko Dzień Dziecka”. Od godz. 17.00, w miejscowej filii Miejskiego Domu Kultury (ul. Stellera 4) odbywać się będą warsztaty, podczas których dzieci stworzą przyjazną środowisku niespodziankę.

3 czerwca (piątek)

W Miejskim Domu Kultury Bogucice Zawodzie, przy ul. Markiefki od godziny 17.00 odbywać się będzie Dzień Dziecka pod hasłem „Estrada dla Bajtla”. W programie m.in. koncert Alicji Janosz oraz szereg innych atrakcji i niespodzianek.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna na boisku szkolnym przy ul. Goetla 2 w Murckach, od godz. 17.00 zaprasza na plenerową imprezę dla dzieci "Klimat na czytanie". W programie m.in. Eko cuda – warsztaty plastyczne, Akademia czytania, Eko Bingo, Czytelnia pod Sówką, Zagadki literackie z nagrodami, rodzinne zabawy z chustą animacyjną itp.

4 czerwca (sobota)

W Miejskim Domu Kultury przy ul. Markiefki odbędzie się VI Grand Prix Miasta Katowice w szachach dla dzieci do lat 14. Turniej z okazji Dnia Dziecka, współorganizowany z Fundacją Wspierania Szachów na Górnym Śląsku Gens Una Sumus, wystartuje o godz. 10.00. Obowiązują zapisy na stronie www.chessarbiter.com

Natomiast Miejski Dom Kultury w Zawodziu, zaprasza na Festyn Rodzinny – V Zawodziański Dzień Bajtla, który odbędzie się na placu przy parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. 1 Maja 52. Wydarzenie zorganizowane będzie w ramach Inicjatywy Lokalnej. W planie dmuchane atrakcje i animacje dla dzieci.

Dzień Dziecka w Podlesiu odbędzie się na placu zabaw przy ul. Zaopusta, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się wspólne świętowanie. W programie: animacje, prezentacja teatrzyku obrazkowego „Śląskie Straszki”, konkursy, quizy, konkurencje sportowe, malowania buzi, „Kącik Malucha”, planszówki i rurki konstrukcyjne. Dodatkowo strefa zabaw dla gości z Ukrainy. Dla miłośników zieleni - „Sadzonkarnia”. Impreza współorganizowana jest przez Radę Dzielnicy nr 22 z Podlesia.

5 czerwca (niedziela)

Katowice z Radiem ZET organizują na Rynku kolorową paradę Postaci Bajkowych. W godz. 11.00-15.00 czekać będzie rodzinna strefa zabaw i animacji oraz gry i konkursy z nagrodami od partnerów projektu. Strefy zabaw dziecięcych będą dopasowane do wieku.

Na strefę zabaw i animacji składać się będą:

  • · Strefa Hulajnóg i zabaw na dwóch kółkach
  • · Warsztaty kulinarne dla najmłodszych
  • · Muzyczna strefa z karaoke
  • · Strefa dla chłopców „od kowboja przez rycerza do żołnierza”
  • · Strefa dla dziewczynek ,,mała księżniczka”
  • · Strefa konstrukcji i zabaw plastycznych

Na dzieci czekać będą liczne nagrody oraz upominki.

ZOBACZ TEŻ:

Tu będzie płatny plac zabaw Piotrowice

Może Cię zainteresować:

Płatny plac zabaw powstaje w Katowicach. To ma być strefa rozrywki dla dzieci i reklaksu dla rodziców

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon