Był poszukiwany listem gończym za narkotyki. Zatrzymano go w centrum Katowic

Śląska Policja
Zatrzymany mężczyzna poszukiwany listem gończym, Katowice

Choć miał "na koncie" wyrok za posiadanie narkotyków, nie było mu spieszno do więzienia. Policjanci dopadli go w centrum Katowic. Zimę spędzi już za kratkami.

Policjanci wydziału kryminalnego katowickiej komendy zatrzymali w centrum Katowic 42-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i nie stawił się do więzienia by odbyć karę za posiadanie narkotyków. 

Okazuje się, że mężczyzna odpowiadał za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę. 

Tak miało być i w tym przypadku, ale 42-letni mieszkaniec Katowic, który został skazany za posiadanie narkotyków, zlekceważył sądowy wyrok. Pomimo kolejnych sądowych wezwań do stawiennictwa w zakładzie karnym, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Dlatego też Sąd Rejonowy Katowice Zachód wystawił za mężczyzną list gończy, a sprawą poszukiwań zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. 

Do zatrzymania skazanego doszło w centrum Katowic. Mężczyzna nie spodziewał się tego, był zaskoczony zatrzymaniem. Został doprowadzony przez policjantów do zakładu penitencjarnego za przestępstwo, które popełnił w 2017 roku. Najbliższe tygodnie spędzi w więzieniu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Uderzyła policjantów i ich znieważyła na Rynku

Mężczyzna podejrzewany o kradzież katalizatora, Katowice

Podejrzany o kradzież katalizatora w Katowicach

07240001 MP4 06 13 25 21 Still002

„Bezpieczne Śródmieście”. Katowice zwiększają patrole

Wizerunek kobiet podejrzanych o kradzież

Okradły sklep w Galerii Katowickiej, teraz szuka ich policja

Policja kato

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki

Pijany mężczyzna

Po pijaku uszkodził 12 aut w centrum Katowic

Poszukiwani

Policja prosi o pomoc w złapaniu złodziei