Centrum Katowic. Znany lokal gastronomiczny zamyka się

Dzisiaj, w niedzielę 23 stycznia 2022 r. popularny lokal gastronomiczny w centrum Katowic ogłosił smutną nowinę.

FB Kartofelnik
Kartofelnik Katowice

"Cześć! Mamy dla Was smutne wiadomości. Chcielibyśmy przekazać informację, iż lokal będzie działać tylko do końca stycznia. Pragniemy wszystkim bardzo podziękować za odwiedziny, miłe słowa i słodkie komentarze. Pieczenie dla Was kartofli było dla nas najprzyjemniejszą pracą!" - piszą na Facebooku właścicielki katowickiego lokalu Kartofelnik.

Kartofelnik z Mielęckiego zamyka się

Bistro specjalizujące się w daniach ze specjalnej, dużej, odmiany kartofli, pochodzącego z Turcji (tam nazywa się kumpir) działa przy ul. Mielęckiego 4 w centrum Katowic.

Jak czytamy na profilu Kartofelnika na Facebooku, będzie on działał tylko do końca stycznia 2022 r. Jednak właścicielki dolewają trochę otuchy w serca wielbicieli Kartofelnika. Piszą: Ale nie mówimy ostatniego słowa, może niedługo Kartofelnik pojawi się w nowej odsłonie".

Kartofle, ale też koktajle

W Kartofelniku pierwsze skrzypce grają potrawy z pieczonych kartofli, smakujących jak z ogniska, podawane z z puree na maśle czosnkowym lub oleju słonecznikowym. Ceny dań wynoszą od 16 do 27 zł. Można tu też zjeść trzy rodzaje bowli: wegańskie, wegetariańskie lub mięsne (27 zł). Kartofelnik ma też fajne owocowo-warzywne koktajle, w całości robione na miejscu, np. na koncentrację czy poprawę cery.

Kartofelnik to jedyny w Katowicach lokal, który serwuje pieczone ziemniaki. Powstało przed kilku laty co prawda kilka podobnych, ale szybko splajtowały.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon