Prace na budowie Stadionu Miejskiego w Katowicach widać już z ul. Bocheńskiego, bo wycięto drzewa

W Katowicach, w Dzielnicy Załęska Hałda, trwają pierwsze prace na budowie Stadionu Miejskiego. Wycięto drzewa, i można je obserwować z ulicy Bocheńskiego.

Po symbolicznym wbiciu łopaty na budowie Stadionu Miejskiego w Katowicach, 14 października 2021 r., przez jakiś czas nic się nie działo na tym terenie.

Trwają prace początkowe przy budowie Stadionu Miejskiego

Teraz już jednak widać, że roboty ruszyły z przytupem. I to widać w pierwotnym znaczeniu tego słowa. Wycięto drzewa na działce przylegającej do ul. Bocheńskiego, więc nawet z tej ulicy, z fragmentu przy skrzyżowaniu z ul. Załęska Hałda, można obserwować, co się dzieje na budowie. Nawet postawiono bliżej tej ulicy baner z napisem "Tu powstaje Stadion Miejski" i wizualizacją obiektu.

Wcześnie zamknięto ulicę Upadową, która stanowiła sprytny skrót z A4 w stronę Ligoty. Więcej:
Ulica w Katowicach zamknięta. Prowadzi do wielkiej budowy. Już nie można robić sobie skrótu

Co się dzieje teraz na budowie Stadionu Miejskiego w Katowicach?

- Aktualnie wykonujemy te prace na jakie pozwala nam pogoda - mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, przedstawicielka spółki NDI do kontaktu z mediami. - Zaczęliśmy oczywiście od prac przygotowawczych, sprawdzenia terenu przez saperów i usunięcia niewybuchów oraz prac ziemnych. Rozebrane zostały budynki i inne obiekty, które były na tym terenie wraz z ich ogrodzeniem. - dodaje.

Stadion za 230 mln złotych

Jak tłumaczy przedstawicielka firmy budowlanej z Sopotu, która realizuje ten projekt, obecnie trwają prace ziemne w obszarze stadionu i hali sportowej przygotowujące platformę do planowanego uzdatniania gruntu.

- Wykonywane są też dodatkowe badania geofizyczne z uwagi na występowanie na tym obszarze szkód górniczych. Wygradzany jest plac budowy, powstało już zaplecze, została też wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu - informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Pierwszy etap inwestycji, czyli otwarty stadion na 15 tysięcy osób i hala sportowa na 3 tysiące osób oraz zaplecze, w tym parkingowe, ma kosztować około 230 mln złotych.

Więcej o perturbacjach z budową Stadionu Miejskiego w Katowicach: Zaczęła się budowa nowego stadionu GKS w Katowicach. Wbito pierwszą łopatę

Stadion ma stać się nowym domem dla drużyny piłkarskiej GKS-u Katowice. Przewidziany w kontrakcie czas na zrealizowanie budowy wynosi 3 lata.

Czytaj też:
Ośrodek sportowy "Rapid" w Koszutce już po modernizacji. Kosztowała 3,7 mln zł. Jest tu m.in. nowa sztuczna trawa

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon