Cztery osoby z narkotykami, w tym 15-letni chłopak, zatrzymane jednego dnia w śródmieściu Katowic

Katowiccy policjanci informują, że tylko w ciągu jednej doby zatrzymali cztery osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Wśród nich był osoba poszukiwana oraz 15-letni chłopak.

Śląska Policja
Narkotyki

W ciągu ostatniej doby katowiccy policjanci zatrzymali aż cztery osoby posiadające przy sobie narkotyki.

Do pierwszego zatrzymania doszło na alei Korfantego. Wywiadowcy katowickiej komendy zatrzymali samochód marki Honda do kontroli drogowej. W jej trakcie 27-letni kierowca zachowywał się bardzo nerwowo. Okazało się, że miał powody. Posiadał marihuanę i 13 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie.

Do kolejnego zatrzymania doszło na ul. Uniwersyteckiej. Policjanci OPP Katowice patrolujący nasze miasto zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego patrolu szybko chciał opuścić miejsce, w którym się znajdował. Wzbudziło to zainteresowanie policjantów i podejrzenie, że mężczyzna może być poszukiwany. To się nie potwierdziło, ale policjanci znaleźli przy 36-latku marihuanę. Mężczyzna tłumaczył, że woreczek z narkotykami znalazł na chodniku.

Kolejną osobą, która posiadała narkotyki i została zatrzymana przez policjantów OPP Katowice, jest 29-letni mężczyzna, który - jak się okazało - był poszukiwany również przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia za wcześniejsze kradzieże. Do zatrzymania doszło na ulicy Sądowej w trakcie patrolowania katowickiej dzielnicy Śródmieście. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, MDMA i tabletki ekstazy. Na rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej posiadania narkotyków będzie oczekiwał w zakładzie karnym.

Natomiast przed sądem rodzinnym za posiadanie narkotyków odpowiadać będzie 15-letni chłopak, przy którym mundurowi z katowickiego oddziału prewencji ujawnili metaamfetaminę. Nastolatek miał przy sobie 7 porcji dilerskich tego narkotyku. Do ujawnienia nielegalnych substancji doszło na ulicy Sienkiewicza.

- Przypominamy, że zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa powyżej, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - mówią katowiccy policjanci.
Kradziez perfum w katowicach 5 grudnia 2023

Może Cię zainteresować:

Ukradł perfumy za ponad 5000 zł w CH 3 Stawy. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

18/01/2024

Awantura w centrum katowic policjanci ujawnili narkotyki

Może Cię zainteresować:

Awantura w centrum Katowic. Sąsiedzi wezwali policjantów, a ci przez przypadek ujawnili sporą porcję narkotyków...

Autor: Redakcja

17/01/2024

Eb super cup 1

Może Cię zainteresować:

Największa bijatyka i ostatni na lata turniej piłkarski w Spodku. Zaczęło się od rzucania kanapkami

Autor: Patryk Osadnik

14/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon