Damian Lipiński z katowickiej policji zapobiegł kradzieży w Jaworznie. Mundurowy miał nosa i od razu rozpoznał złodzieja

Policjant z Katowic w czasie wolnym od służby robił zakupy w Jaworznie, gdzie zapobiegł kradzieży w jednym z marketów. Mundurowy miał nosa i od razu zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę.

Jaworzno
Jaworzno foto

Policjant z Katowic miał nosa

Sierż. szt. Damian Lipiński z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednego z marketów w Jaworznie. Na dziale z napojami alkoholowym zauważył podejrzanie zachowującą się osobę. Podejrzany mężczyzna wziął z półki dwie butelki alkoholu i po udaniu się do sąsiedniej alejki, schował je do kieszeni bluzy.

Mężczyzna w drodze do kas wziął z półki jeszcze sok i skierował się do stanowisk samoobsługowych. Jednak, gdy zobaczył, że bramki są zamknięte i otwierają się tylko po zeskanowaniu paragonu, zrezygnował i udał się kierunku kas obsługowych. Tam wyminął ludzi czekających w kolejce i skierował się w stronę wyjścia bez płacenia za towar.

Zapobiegł kradzieży w Jaworznie

Damian Lipiński ruszył za nim i ujął go kilka metrów za linią kas. Przedstawił się mężczyźnie, informując że jest policjantem i polecił mu pozostanie na miejscu oraz wyciągnięcie z kieszeni skradzionego alkoholu. W tym momencie podeszli pracownicy ochrony.

- Mężczyzna stanowczo zaprzeczył jakoby miał dokonać przed chwilą kradzieży. Policjant nie dał się jednak nabrać na te zapewnienia i sam w obecności ochroniarzy wyjął z jego kieszeni butelkę alkoholu. Drugą mężczyzna wyciągnął już sam w pomieszczeniu ochrony, gdzie wszyscy udali się w oczekiwaniu na przyjazd miejscowego patrolu - informuje oficer prasowy katowickiego garnizonu.

Po przyjeździe jaworznickich policjantów, przejęli oni sprawcę kradzieży i wykonali z nim dalsze czynności.

Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina

Może Cię zainteresować:

Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina. Kilkanaście osób poszkodowanych. Na miejscu trwają czynności służb

Autor: Redakcja

01/04/2024

Zlodzieje kaloryfery katowice 01

Może Cię zainteresować:

Kradli kaloryfery i sklepowym wózkiem wieźli do skupu złomu. Takie rzeczy w Katowicach!

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2024

Wlamanie dabrowa gornicza 1

Może Cię zainteresować:

Włamanie w Dąbrowie Górniczej. Policja zatrzymała sprawców. Ukradli sejf z pieniędzmi i spektrometr o łącznej wartości prawie 200 tys. zł

Autor: Redakcja

29/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon