Kradli kaloryfery i sklepowym wózkiem wieźli do skupu złomu. Takie rzeczy w Katowicach!

Złodzieje recydywiści, których łupem padły kaloryfery z remontowanej kamienicy w centrum Katowic, zostali aresztowani. Grozi im do 10 lat pobawienia wolności.

Do niecodziennej kradzieży doszło w centrum Katowic. Pięciu mężczyzn włamało się do remontowanej kamienicy w centrum Katowic i zwinęło z niej kaloryfery.

Ukradli kaloryfery z kamienicy i chcieli je sprzedać w skupie złomu

Do zatrzymania sprawców doszło na gorącym uczynku przy ul. Kościuszki. Dwóch złodziei zatrzymano w kamienicy, gdy demontowali kaloryfer, a kolejną trójkę, gdy sklepowym wózkiem wieźli skradziony kaloryfer do składnicy skupu złomu.

Jak informuje katowicka policja, włamywacze byli profesjonalnie przygotowani do kradzieży kaloryferów. Kupili nawet kombinezony ochronne, aby nie ubrudzić swojej odzieży.

Zatrzymanym grożą lata za kratkami, bo są recydywistami

Wartość strat spowodowanych przez złodziei oszacowano na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyźni, poza kradzieżą kaloryferów, dopuścili się również zniszczenia schodów w kamienicy. Aby nie nosić ciężkich kaloryferów między piętrami, rzucali nimi na schody.

Mężczyźni w wieku 26, 33, 38, 42 i 43 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy i multirecydywy. Na czas trwającego postępowania sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Pieniadze zloty pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice. Tak nie chciał wylądować "na wytrzeźwiałce", że zaoferował policjantom po 5 tys. zł łapówki

Autor: Katarzyna Pachelska

27/03/2024

Katowice zlodziej

Może Cię zainteresować:

Z parkingu przy ul. Jankego ukradł pięć paczek kurierskich. Straty na ponad 2500 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

25/03/2024

Usilowanie zabojstwa w centrum katowic

Może Cię zainteresować:

Areszt za usiłowanie zabójstwa w klubie nocnym w centrum Katowic. Policjanci zatrzymali 27-latka, który dźgnął nożem 26-letnią kobietę

Autor: Redakcja

25/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon