Deweloper wybuduje rondo na miejskiej drodze w Katowicach. Będzie też remont ulicy w Janowie

W Katowicach zbliża się początek dwóch remontów dróg. Jeden z nich zacznie się 8 sierpnia - tu firma na zlecenie dewelopera zbuduje rondo, drugi - 11 sierpnia. Sprawdźcie szczegóły i utrudnienia.

KAW
Ulica Meteorologów

8 sierpnia 2022 r. rozpoczną się roboty budowlane związane z planową budową ronda na ulicy Meteorologów w Katowicach.

Budowa ronda w Brynowie

Wydając warunki zabudowy dla osiedla Ceglana Park, zobowiązano inwestora, firmę Develia S.A. do przebudowy układu drogowego w tym miejscu na jego koszt.

Zgodnie z przedstawioną koncepcją, przebudowa układu drogowego będzie polegała na budowie ronda na ulicy Meteorologów. Układ drogowy w docelowej organizacji ruchu będzie uwzględniał przejazdy rowerowe.

MZUiM przekazał teren pod budowę ronda, a wykonawca inwestycji drogowej na zlecenie inwestora prywatnego - firma DROGOPOL - 8 sierpnia rozpocznie prace, które mogą potrwać przez 4 miesiące. Dla zapewnienia komfortu przejazdu, roboty obywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego.

Przebudowa nawierzchni ulicy w Janowie

11 sierpnia, jeśli warunki atmosferyczne się nie zmienią, rozpocznie się przebudowa nawierzchni ul. Ociepki w Katowicach Janowie. Prace będą polegać między innymi na

  • frezowaniu istniejącej nawierzchni,
  • wykonaniu podbudowy,
  • wykonaniu warstw zamykających nawierzchnię drogową.

Ruch pieszy zostanie zachowany, a oznakowanie pionowe przejść dla pieszych pozostanie bez zmian. Wykonawca jest zobowiązany do zachowania dojścia i dojazdów do wszystkich posesji i obiektów.
Po zasygnalizowaniu przez kierującego zamiaru wjazdu lub wyjazdu przez bramę pracownik kierujący ruchem, za pomocą odpowiednich zachowań i sygnałów, umożliwi wykonanie manewru.

Wykonawcą, wybranym w postępowaniu przetargowym, jest firma Silesia Invest, a wartość zadania to ok. 240 tysięcy złotych.

ZOBACZ TEŻ:

Niewybuch, Giszowiec

Może Cię zainteresować:

Niewybuch z II wojny światowej znaleziono na budowie w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

02/08/2022

Plantacja borówki Katowice 6

Może Cię zainteresować:

Pyszne borówki amerykańskie z plantacji w Katowicach, z gospodarstwa rolnego państwa Szczogiel

Autor: Katarzyna Pachelska

02/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon