Red Bullowi spodobało się w Katowicach. Zorganizuje u nas zawody w samochodowym drifcie - Red Bull Car Park Drift

W 2021 roku nad dachem Międzynarodowego Centrum Kongresowego fruwali ekstremalni rowerzyści. W 2022 r. przyjdzie czas na samochody. Zawody Red Bull Car Park Drift odbędą się na parkingu w Strefie Kultury 13-14 sierpnia 2022 r.

Na parkingu w Strefie Kultury w Katowicach w sierpniu 2022 r. odbędą się zawody Red Bull Car Park Drift. Światowa seria po raz pierwszy zawita do Polski. Drift, jazda bokiem, amatorzy i profesjonaliści na jednym torze.

- Katowice były już gospodarzem imprez odbywających się pod szyldem Red Bulla. W ubiegłym roku był to Red Bull Roof Ride, czyli polski przystanek PŚ Freestyle MTB. Unikalna trasa poprowadzona została z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a wyczyny zawodników zapierały dech w piersiach. W tym roku będzie to coś dla miłośników czterech kółek. Red Bull zawsze gwarantuje emocje na najwyższym poziomie i wierzę, że tak będzie i tym razem – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Wstęp na imprezę dla kibiców będzie bezpłatny. Z myślą o nich zbudowane zostaną specjalne trybuny, tak by w sposób bezpieczny można było podziwiać zmaganie kierowców – dodaje prezydent.

Zawody w drificie w Katowicach 13-14 sierpnia 2022

Krajowa czołówka, jak i amatorzy zmierzą się w nietypowym formacie, który można określić jako precyzyjny drift na specjalnym torze przeszkód. Przejazdy pojedynczych zawodników będą oceniane na podstawie precyzji pokonywania toru, dynamiki przejazdu, zaangażowania w atakowanie przeszkód. Ale sędziowie będą przyznawać też punkty m.in. za stylowy wygląd samochodu. Dla wielu amatorów będzie to jedyna możliwość rywalizacji z zawodowcami, jak równy z równym. A stawka jest wysoka – najlepszy podczas polskiego przystanku (13-14 sierpnia) zostanie reprezentantem naszego kraju w międzynarodowym finale w grudniu w Arabii Saudyjskiej.

Red Bull Car Park Drift to zawody, które zadebiutowały w 2008 roku, a 13-14 sierpnia 2022 r. po raz pierwszy odbędą się w Polsce. I można wnioskować, że jest to wyczekiwana impreza – lista startowa zapełniła się w 40 minut po starcie! Na specjalnym torze przeszkód zmierzą się amatorzy i profesjonaliści. Impreza jest otwarta dla każdego, kto ma umiejętności driftowe i samochód umożliwiający jazdę bokiem, czyli z napędem na tył, zamontowaną szperę i minimum 150 KM. Zawodnicy nie startują w parach (jak zwykle jest w zawodach driftowych), a tor pokonują pojedynczo.

Czas przejazdu w zawodach Red Bull Car Park Drift nie ma znaczenia. Liczy się styl

Pierwszego dnia zawodów odbędą się kwalifikacje. Do finału dostanie się 20 najlepszych. Sędziowie oceniać będą m.in. poprawność, czystość i dynamikę przejazdu, styl pokonywania poszczególnych przeszkód, ogólne umiejętności driftowe, a także elementy, które stanowią o atrakcyjności tego sportu, jak: dym z opon czy wygląd auta. Czas przejazdu nie ma znaczenia, dlatego moc samochodu schodzi tutaj na dalszy plan. Ważna jest dynamika przejazdu, wykorzystanie wszystkich możliwości auta i zaangażowanie podczas pokonywania kolejnym elementów trasy.

Tory na całym świecie składają się z identycznych przeszkód, których ustawienie podyktowane jest możliwościami, jakie dają poszczególne lokalizacje, ale wymiary i kształt przeszkód są identyczne. Zawody oceniane są przez 3 sędziów, z których każdy ocenia inne elementy przejazdu w skali od 0 do 100 punktów. Łączna maksymalna nota za przejazd to 300 punktów (po 100 od każdego z sędziów).

Red Bull Car Park Drift to wydarzenie dostarczające emocji także kibicom - zarówno bezbłędne przejazdy, które budzą podziw i pokazują kunszt zawodnika, ale i spektakularne pomyłki stanowić będą o atrakcyjnym widowisku, nawet dla tych, którzy z driftem na co dzień nie mają nic wspólnego.

Ideą zawodów jest możliwość rywalizacji niezależnie od budżetów, w atrakcyjnym formacie, z utalentowanymi zawodnikami na poziomie krajowym i międzynarodowym.

ZOBACZ TEŻ:

Ulica Agnieszki Katowice 2

Może Cię zainteresować:

Trzy bloki na razie będą wybudowane na terenie po dawnej jednostce wojskowej w Katowicach Wełnowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/07/2022

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon