Dla hecy wywoływał fałszywe alarmy bombowe. Przed policją schował się w szafie w mieszkaniu matki

Katowicka policja znalazła i zatrzymała 36-letniego mieszkańca Katowic, który nie spieszył się do odbycia kary więzienia za wywołanie fałszywych alarmów bombowych. Katowiczanin ukrył się przed policjantami w szafie w mieszkaniu swojej matki.

Pixabay
Policja

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 36-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż ciążył na nim wyrok 1,5 roku więzienia za fałszywe alarmy bombowe.

Odpowiadał przed sądem z tzw. wolnej stopy

Osoby, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem, nie zawsze w trakcie trwania postępowania na ten wyrok czekają w areszcie. Wielokrotnie zdarza się tak, że osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności, aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę.

Tak miało być w przypadku 36-letniego mieszkańca Katowic, który został skazany za wywołane fałszywych alarmów bombowych. Mężczyzna informował, że w państwowych instytucjach podłożony jest materiał wybuchowy. Angażowało to służby do natychmiastowego sprawdzenia takiego zgłoszenia. Po sprawdzeniu placówek przez policjantów oraz zabezpieczeniu ich przez inne służby okazywało się, że były to fałszywe alarmy.

Przed policją ukrył się w szafie w pokoju matki

Katowiczanin zlekceważył jednak prawomocny wyrok. Pomimo kolejnych sądowych wezwań do stawiennictwa w zakładzie karnym, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego też Sąd Rejonowy Katowice Wschód wystawił za mężczyzną list gończy, a sprawą poszukiwań zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Kryminalni od listopada 2022 roku tropili mężczyznę, który, chcąc uniknąć pobytu w więzieniu, ukrywał się. Dzięki podjętym przez policjantów działaniom, został on jednak zatrzymany w mieszkaniu swojej schorowanej matki. Ukrywał się w jej pokoju w szafie za ubraniami. Najbliższe 1,5 roku spędzi on teraz w więzieniu.

Podejrzewany o kradzież, Katowice

Może Cię zainteresować:

Ten mężczyzna jest podejrzany o kradzież kosmetyków wartych 700 zł z drogerii w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

10/02/2023

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Oszust z Katowic z pomocą panny z Tychów oszwabili 116 osób w internecie. Oferowali telefony komórkowe, kasowali pieniądze i nic nie wysyłali

Autor: Katarzyna Pachelska

08/02/2023

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Kierująca autem zaoferowała katowickim policjantom łapówkę, by odstąpili od ukarania jej mandatem

Autor: Katarzyna Pachelska

07/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon