Dramatyczny wypadek na al. Roździeńskiego. Auto dachowało, jest zmiażdżone

Do dramatycznego wypadku doszło dzisiaj, 31 stycznia 2022 r., rano na al. Roździeńskiego w Katowicach, w stronę Sosnowca. Zobaczcie zdjęcia (na końcu tekstu).

AKTUALIZACJA, godz. 15:50

Mężczyzna ranny w wypadku na al. Roździeńskiego w Katowicach jest w stanie ciężkim. Stwierdzono u niego niezagrażające życiu złamania w okolicy klatki piersiowej, żuchwy oraz uraz głowy. - Pacjent jest wydolny krążeniowo, zaintubowany, przebywa obecnie w stanie śpiączki farmakologicznej. Dzisiaj zostanie przekazany na OIOM, gdzie będzie przebiegać jego dalsza hospitalizacja - mówi Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

AKTUALIZACJA, godz. 14:15

Wrak samochodu został już sprzątnięty z al. Roździeńskiego. Droga jest już przejezdna.

AKTUALIZACJA, godz. 13:25

Jak informuje Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kierowca poszkodowany w wypadku na al. Roździeńskiego w Katowicach, jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Przebywa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Lekarze czekają na wyniki całościowego badania tomograficznego ciała mężczyzny.

Wcześniej pisaliśmy:

Dzisiaj około godz. 9 na al. Roździeńskiego w kierunku na Sosnowiec, na wysokości ulicy Bankowej, doszło do groźnego wypadku.

Wypadek na al. Roździeńskiego w Katowicach

Jak informuje podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, kierowca samochodu marki Seat Ibiza nie dostosował prędkości auta do warunków panujących na drodze.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni kierujący seatem ibizą, mieszkaniec Katowic, jechał z nadmierną prędkością i utracił panowanie nad pojazdem. W rejonie skrzyżowania al. Roździeńskiego z ulicą Bankową auto dachowało. Nieprzytomny mężczyzna był wycinany z auta z użyciem narzędzi hydraulicznych przez strażaków. Przewieziono go karetką do szpitala w Sosnowcu. Tam obecnie trwa diagnostyka jego stanu zdrowia - relacjonuje Agnieszka Żyłka.

Kierowca został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Na miejscu pracowali też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach-Szopienicach.

Al. Roździeńskiego w centrum Katowic jest zablokowana

Teraz (godz. 11) al. Roździeńskiego od ul. Uniwersyteckiej do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza wciąż jest nieprzejezdna. Na miejscu wypadku pracują policjanci katowickiej drogówki. Ruch aut w kierunku Sosnowca odbywa się tunelem. Podkomisarz Żyłka nie potrafiła przewidzieć, do kiedy droga będzie zamknięta. Policjanci muszą zakończyć oględziny miejsca wypadku, usunąć pojazd z drogi.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon