Duży remont na ważnym skrzyżowaniu przy DTŚ w Katowicach zacznie się 4 maja

Miejski Zarząd Ulic i Dróg w Katowicach nie będzie próżnował w majówkowym tygodniu. Zapowiada kilka sporych remontów, w tym wymianę nawierzchni na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Katowicach.

MZ Ui M katowice

Wiosna w tym roku zadziwia nas wyjątkowo nieprzewidywalną pogodą, łącznie z przymrozkami w ostatnim tygodniu kwietnia. Dlatego Miejski Zarząd Ulic i Dróg w Katowicach dopiero teraz może się zabrać za pozimowe naprawy uszkodzeń na katowickich ulicach. Te remonty będą przeprowadzone w najbliższych dniach:

 • Wymiana nawierzchni jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka - DTŚ

Remont rozpocznie się 4 maja i będzie polegać na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i ułożeniu nowych warstw konstrukcyjnych. Roboty będą prowadzone z utrzymaniem ruchu. Prace będą trwać również w godzinach nocnych, a termin ich zakończenia przewidziany jest na 15 maja

 • Wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni ul. Milowickiej na odcinku od ul. Le Ronda do ul. Pod Młynem.

  Prace rozpoczną się 4 maja, a planowany termin ich zakończenia przewidziany jest na 15 maja. Roboty będą obejmować rozbiórkę istniejących nawierzchni asfaltobetonowych i ułożenie nowych. Prace planuje się wykonywać z zachowaniem ruchu jednokierunkowego, tj. od strony ul. Pod Młynem.

  • Trwają prace związane z wymianą zniszczonych nawierzchni chodnika w ciągu ul. Sokolskiej - na odcinku od ul. Grażyńskiego do ul. Morcinka (po stronie nr nieparzystych).

  Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Planowany termin zakończenia prac przewidziany jest na 15 maja. Roboty obejmują rozbiórkę istniejących nawierzchni z płytek betonowych i zabudowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie, zabudowanie nowych obrzeży oraz wykonanie stosownych obniżeń przy przejściach dla pieszych w celu dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt realizacji zadania to 150 tys. zł.

  • 02-06.05 - z powodu prac remontowych, w porozumieniu z Zarządem Transportu Metropolitarnego, wyłączona z użytkowania będzie zatoka autobusowa przystanku Wilhelmina. Przystanek w trakcie prac nie będzie obsługiwany.
  Nowe osiedle borki katowice koncepcja 8

  Może Cię zainteresować:

  Nowe osiedle w Katowicach na 20 hektarach ziemi. Powstała koncepcja zagospodarowania terenu w Borkach

  Autor: Katarzyna Pachelska

  27/04/2023

  Sztuczna rawa rynek katowice 5

  Może Cię zainteresować:

  Sztuczna Rawa na Rynku w Katowicach przejdzie remont. Ma być odnowiona do wakacji

  Autor: Katarzyna Pachelska

  27/04/2023

  Ulica gospodarcza katowice

  Może Cię zainteresować:

  Nowe układ dróg w rejonie Strefy Kultury, osiedla Tysiąclecia i w centrum Katowic. Podpisano umowę na 6 drogowych inwestycji o wartości 148 mln zł

  Autor: Katarzyna Pachelska

  24/04/2023

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon