Katowice. Dziecko wypadło z okna na III piętrze. Policjanci wyjaśniają sprawę

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w bloku przy ul. Modelarskiej w Katowicach. 2,5-letnie dziecko, pomimo opieki ze strony babci, wypadło tam z okna na III piętrze. Policja wyjaśnia sprawę.

Komenda

Policjanci z Komisariatu Policji II w Katowicach-Koszutce mają już swoją, wstępną wersję wydarzeń. Według niej, gdy rodzice dzieci wyszli do sklepu, ośmiomiesięczny niemowlak, oraz 2,5-latek i 4-latek zostali pod opieką babci. Gdy ta zajmowała się najmłodszym z nich, 2,5-latek miał wypaść z okna mieszkania na III piętrze. Na szczęście dla niego w tym samym momencie do domu wrócili rodzice, którzy wezwali karetkę. Dziecko było przytomne, jednak w stanie ciężkim, dlatego ratownicy zabrali je do szpitala. O sprawie poinformowali policję i prokuraturę. Mundurowi przebadali opiekunów pod kątem zawartości alkoholu, jednak cała trójka była w tamtym momencie trzeźwa. Dalsze czynności wykonują policjanci z Komisariatu Policji II.

Przypominamy, że małe dzieci nie mają absolutnie takiej wyobraźni jak dorośli czy nawet starsze dzieci i za nie musimy myśleć my. Wszystkie okna i drzwi balkonowe należy tak zabezpieczyć, by najmłodsi członkowie naszych rodzin nie mogli ich z łatwością otworzyć i przez nie wyjść. Staramy się też nie otwierać szeroko okien, bo dzieci są jednocześnie sprytne i mogą sobie chcieć podstawić krzesło, by zobaczyć coś, co dzieje się na dworze. Chwila nieuwagi i dochodzi do dramatu.

Beata Bieniek Wiera2

Może Cię zainteresować:

Prawniczka z Katowic, Beata Bieniek-Wiera, pozywa... PiS. „Za sianie i szerzenie hejtu”. Zawiadomiła też prokuraturę w sprawie „uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa zniesławienia”

Autor: Redakcja

03/07/2024

Awantura szpital cieszyn

Może Cię zainteresować:

Pijany katowiczanin na "gościnnych występach" w Cieszynie. Zaatakował w szpitalu czworo ratowników medycznych

Autor: Redakcja

02/07/2024

Oszustka katowice

Może Cię zainteresować:

Ta kobieta wyłudziła od mieszkanki Katowic 80 tysięcy złotych. Była tzw. "odbierakiem"

Autor: Redakcja

01/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon