Pijany katowiczanin na "gościnnych występach" w Cieszynie. Zaatakował w szpitalu czworo ratowników medycznych

Policja w Cieszynie donosi o wyczynach naszego "rodaka" z Katowic. Pijany w sztok 67-latek zaatakował w szpitalu czworo ratowników medycznych, którzy chcieli mu pomóc, bo wymagał interwencji medycznej.

Policja Śląska
Awantura szpital cieszyn

W nocy z piątku na sobotę (28/29 czerwca 2024 r.) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od lekarza cieszyńskiego szpitala z prośbą o pomoc przy agresywnym i pijanym pacjencie.

67-letni mężczyzna wymagał pomocy medycznej, dlatego został przywieziony do cieszyńskiego szpitala. Jednak okazał się bardzo kłopotliwym pacjentem. Był nietrzeźwy i zachowywał się agresywnie oraz wulgarnie wobec personelu. Jego agresja z każdą chwilą narastała. W pewnym momencie mężczyzna znieważył ratowniczkę medyczną oraz uderzył ją pięścią w głowę. Równie agresywnie, łącznie z rękoczynami, zachowywał się w stosunku do dwóch innych ratowników, a kolejnego znieważył.

Personel medyczny wezwał patrol policji, który obezwładnił awanturującego się napastnika. Po udzielonej w szpitalu pomocy, 67-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. W niedzielę 30 czerwca, gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany przez śledczych w charakterze podejrzanego.

Przestępstwa, jakie mu zarzucono, to naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy publicznych, bo takimi są między innymi lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Mieszkaniec Katowic usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Oszustka katowice

Może Cię zainteresować:

Ta kobieta wyłudziła od mieszkanki Katowic 80 tysięcy złotych. Była tzw. "odbierakiem"

Autor: Redakcja

01/07/2024

Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Katowice. Strzelał z broni, został aresztowany. Strzelcowi z Mariackiej grozi do 20 lat pozbawienia wolności

Autor: Wojciech Sontowski

01/07/2024

Vihorlatka Katowice

Może Cię zainteresować:

Jedyna taka restauracja w Katowicach zamknięta. Vihorlatka z kuchnią słowacką działała niecały rok

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon