Dzień Dobra w Katowicach. W planie koncerty, spotkania i atrakcje dla najmłodszych

Dziś, 23 kwietnia, w centrum miasta odbędzie się event organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Goście będą mogli spotkać się z Jaśkiem Melą, Grzegorzem Czerwickim czy raperem Tau. Dla maluchów przygotowano natomiast Miasteczko Zabaw.

Metropolia GZM
Dzień dobra 2023 Katowice

Dzień Dobra w Katowicach

To już kolejna edycja wydarzenia, jakie odbywa się w naszym mieście. Organizatorzy chcą pokazać siłę dobra w codzienności, podziękować osobom, które angażują się w różne rodzaje wolontariatu oraz pokazać zainteresowanym, jak można włączyć się w pozytywne inicjatywy.

- Spotkamy się, jak co roku, na Dniu Dobra dedykowanym dziełom miłosierdzia Caritas oraz tym wszystkim, którzy potrzebują naszego wsparcia i tym, którzy go udzielają – zarówno na wielką skalę, jak i za pomocą drobnych gestów. W ten sposób pomnażamy dobro. A im więcej dobra wokół, tym mniej zła na świecie - stwierdza Michał Bednarczyk z Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Podczas wydarzenia nie zabraknie ciekawych atrakcji. O oprawę muzyczną zadba raper Tau czy ks. Kuba Bartczak. Przed publicznością zaprezentuje się Teatr EXIT. Zainteresowani będą mogli także spotkać się z Jaśkiem Melą, Grzegorzem Czerwickim oraz ks. Sebastianem Picurem. W planach są także warsztaty kreatywne. Z myślą o młodszych gościach powstanie Dobre Miasteczko Zabaw.

Plan imprezy

Dzień Dobra odbędzie się już dziś, 23 kwietnia. Będzie mieć miejsce na deptaku przy ulicy Jordana. Wydarzenie potrwa od godziny 14:00 do 21:00.

Caritas Archidiecezji Katowickiej

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowicki dzień seniora

Katowicki Dzień Seniora 2022. Znamy program

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Peaky blinders po slasku fabryka porcelany 1 9

Peaky Blinders po śląsku. Zobaczcie świetne zdjęcia

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu

Gastro Fajer, Katowice

Centrum Kato na tarasach MCK i Spodka