Elektrowarzywniak stoi na Rynku w Katowicach. Sprawdziliśmy, ile kosztują tu owoce i warzywa

Elektryczny mały samochodzik dostawczy staje od kilku tygodni na katowickim Rynku, przy wejściu na ul. Staromiejską. Sprzedają z niego owoce i warzywa. Ile kosztują tu frukta? Sprawdziliśmy.

Samochodzik przyciąga uwagę na katowickim Rynku. To coś jakby połączenie meleksa z dostawczakiem z półkami. Elektryczne autko to taki nowoczesny, mobilny warzywniak.

Staje na Rynku praktycznie codziennie, w dni robocze (a może też w soboty?). Można tu kupić rozmaite warzywa i owoce. Wybór jest dobry, choć wiadomo - ograniczona wielkość auta sprawia, że nie znajdziemy tu aż tyle towaru co w zwykłych warzywniakach czy marketach. Ale na kupno porcji czereśni albo truskawek do przekąszenia w pracy albo w podróży - jak znalazł.

Ile kosztują tu owoce i warzywa - zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej (zdjęcia z 10 czerwca 2022)

Kupimy tu, oprócz wspomnianych czereśni i truskawek, również morele, maliny, poziomki, jeżyny. A z warzyw - fasolkę, pomidory, ogórki, kapustę młodą, sałatę, rzodkiewki.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystko powoli tanieje. Czereśnie już nie kosztują 90 zł za kg. Można sobie nareszcie pozwolić na parę deko. W porównaniu z 31 maja, w elektrowarzywniaku cena bobu za opakowanie (pół kg) spadła o połowę, truskawek - o 4 zł za kg, moreli - o 3 zł za kg.

Do tego frukta są już soczyste, pomidory nareszcie smakują prawie jak we Włoszech.

ZOBACZ TEŻ:

ALDI Brynów Katowice

Może Cię zainteresować:

Totalna demolka sklepu ALDI w Katowicach. Co tam się dzieje?

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2022

Bary Katowice collage

Może Cię zainteresować:

Katowice -30 lat, pierwsza wyprawa w czasie. Spacer szlakiem miejskich barów z 1992 roku

Autor: Tomasz Borówka

05/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon