Esportowa Liga Szkół, zawody gamingowe dla uczniów katowickich szkół, będzie miała 2. edycję

Miasto Katowice wraz z ESL Polska zaprosiło uczniów z katowickich szkół do uczestnictwa w zawodach gamingowych - Esportowej Lidze Szkół.

D. Czapla
E sportowa liga szkol katowice

Esportowa Liga Szkół po raz drugi odbędzie się w Katowicach. Drużyny będą się mierzyć ze sobą w grze mobilnej Brawl Stars.

Esportowa Liga Szkół. Druga edycja zawodów dla uczniów

Nagrodą główną będzie pracownia komputerowa dla uczniów zwycięskiej szkoły.

- Katowice nazywane są globalną stolicą esportu. Od kilkunastu lat gościmy Intel Extreme Masters, który przyciąga tysiące fanów gamingu i promuje Katowice jako ważne miejsce na esportowej mapie świata. Sam gaming to przyszłość, dlatego postawiliśmy na realizację Hubu gamingowo-technologicznego. Mamy także Esportową Ligę Szkół, której pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów – w rywalizacji wzięło udział blisko 100 zawodników reprezentujących ponad 30 drużyn, a główna nagroda – sala informatyczna w Szkole Podstawowej nr 19 zaaranżowana na IEM-ową arenę wywołała w uczniach zwycięskiej drużyny szczery zachwyt – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Takie działania niosą ogromną wartość dodaną z obecności ESL Polska w Katowicach, za co bardzo dziękuję. Natomiast uczniów naszych szkół zachęcam do spróbowania swoich sił w naszej esportowej rywalizacji – dodaje prezydent.

Rozgrywki odbędą się w grze mobilnej Brawl Stars w dynamicznym trybie rozgrywki 3 na 3. Najlepsi uczniowie, którzy zwyciężą w turnieju zdobędą dla swojej szkoły nową pracownię komputerową od ESL Polska.

- Jako organizatorzy rozgrywek esportowych z wieloletnim doświadczeniem, jesteśmy dumni z bycia częścią inicjatywy Esportowej Ligii Szkół wspólnie z Miastem Katowice. Inicjatywa pozwala młodym graczom nie tylko na rozwój swojej pasji, ale również na aktywne wspieranie ich szkół i edukacji - powiedział Aleksander Szlachetko, Managing Director w firmie ESL Gaming Polska. – Bardzo nas cieszy, że turniej spotkał się z tak dużym odzewem i zainteresowaniem ze strony uczniów. Zachęcamy do licznego udziału w rozgrywkach i wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia podczas stawiania pierwszych kroków w swojej esportowej karierze – dodaje.

Kwalifikacje do turnieju startują:

  • Otwarte kwalifikacje #1 - 13 stycznia, 19.00
  • Otwarte kwalifikacje #2 - 20 stycznia, 19.00
  • Otwarte kwalifikacje #3 - 27 stycznia, 19.00
  • Otwarte kwalifikacje #4 - 3 lutego, 19.00

Zwieńczeniem będą wielkie finały, które odbędą się 11 lutego. Aby wziąć udział w turnieju, należy zarejestrować swoją drużynę na stronie: esl.gg/TurniejSzkolnyBrawlStars.

W pierwszej edycji Esportowej Ligi Szkół team uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Katowicach, pod nazwą „Three Kings” pokonał konkurencję i wywalczył nowoczesną pracownię komputerową dla swojej szkoły. To 15 stanowisk przypominających te, na których grają profesjonaliści. Pozwalają one nie tylko na komfortową naukę, ale także na próbowanie swoich sił w dowolnym tytule esportowym. Uczniowie podczas korzystania z sali mogą poczuć klimat znany z największych turniejów esportowych na świecie, bo na ścianach pracowni znalazły się wizerunki bohaterów turnieju Intel Extreme Masters.

Katowice mariacka 13 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. W miejscu słynnego KATO przy Mariackiej powstaje nowy lokal Drzwi Zwanych Koniem

Autor: Katarzyna Pachelska

08/01/2024

Katowice panewniki szopka 15

Może Cię zainteresować:

Największa szopka bożonarodzeniowa w regionie. 18 metrów wysokości i około 120 różnych figur

Autor: Redakcja

07/01/2024

Daria ze slaska

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono nominacje do Nagrody im. Kutza 2024. To pięcioro ludzi kultury, nie tylko ze Śląska

Autor: Katarzyna Pachelska

05/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon