Fotoradar na Zakręcie Mistrzów na DTŚ już działa. Posypią się mandaty?

Fotoradar na Zakręcie Mistrzów na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej już działa i robi zdjęcia kierowcom, którzy przekraczają prędkość. Koszt zakupu radaru miasto sfinansowało z własnych pieniędzy, żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze w tym miejscu.

UM Ruda Śląska
Fotoradar na zakręcie mistrzów w rudzie śląskiej

Władze Rudy Śląskiej poinformowały, że od poniedziałku, 28 lutego zainstalowany na tzw. Zakręcie Mistrzów fotoradar już jest w pełni sprawny i robi zdjęcia kierowcom przekraczającym w tym miejscu dozwoloną prędkość.

- Właśnie podpisaliśmy protokół jego odbioru. Mam nadzieję, że urządzenie to spowoduje ostrożną jazdę kierowców, a przez to zwiększy bezpieczeństwo ruchu na rudzkim odcinku DTŚ. Przypomnę, że koszt jego zakupu w wysokości prawie 300 tys. zł sfinansowaliśmy z budżetu miasta - poinformowała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Dodała, że w ostatnim czasie trwały testy urządzenia. Na fotoradarze zamontowano również dodatkową lampę błyskową, aby w warunkach nocnych poprawić doświetlenie drugiego i trzeciego pasa.

Feralny Zakręt Mistrzów. Co rusz dochodzi tam do wypadków

Fotoradar na pechowym dla kierowców odcinku średnicówki ma sprawić, że wszyscy którzy tamtędy przejeżdżają ściągną nogę z gazu i tych incydentów będzie mniej. Jak informuje rudzki magistrat, w ubiegłym roku na tzw. „zakręcie mistrzów” doszło do 15 zdarzeń, z czego 12 było kolizjami, a 3 zakwalifikowano jako wypadki z udziałem osób rannych. Na całej DTŚ w rejonie miasta Ruda Śląska policja odnotowała 46 zdarzeń, w tym 41 kolizji i 5 wypadków.

ZOBACZ TAKŻE:

Miasto od lat starało się o zainstalowanie na feralnym łuku drogi fotoradaru. Jednak Inspekcja Transportu Drogowego zakwalifikowała radar dopiero w dalszych planach inwestycyjnych. Władze Rudy Śląskiej nie chciały jednak czekać i same postanowiły zakupić fotoradar. Lokalizację zaakceptowała policja i ITD.

Fotoradar i nowy taryfikator mandatów. Kierowcy muszą uważać

Na łuku drogi na DTŚ, gdzie postawiono fotoradar, obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Nowy taryfikator mandatów, który obowiązuje od stycznia 2022 roku znacznie zwiększył kary dla kierowców, którzy przekraczają prędkość. Maksymalna wysokość mandatu została podniesiona 10-krotnie z 500 do 5000 zł, a grzywny nakładanej przez sąd z 5000 do 30 000 zł.

- Apeluję o ostrożną jazdę, szczególnie na tym feralnym zakręcie i mam nadzieję, że już nie będziemy oglądać w internecie wyczynów kolejnych "mistrzów kierownicy" w tym miejscu - mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zakręt mistrzów w Rudzie Śląskiej

Nowy fotoradar na DTŚ zbiera żniwo. 360 zdjęć w 3 dni!

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka