Oto TOP 13 ikonicznych zabytków w Katowicach. To nie tylko Spodek i Nikiszowiec [GALERIA]

W Katowicach nie brakuje ikonicznych budowli, które choć doskonale znane są mieszkańcom miasta, często nam powszednieją, dla wielu stają się niezauważalne. A szkoda, bo czasem warto się zatrzymać i docenić architektoniczne piękno. Postanowiliśmy przygotować ranking 13 ikonicznych zabytków w Katowicach. Dopisalibyście coś do tej listy?

Miasto nazwane niegdyś "polskim Chicago" wciąż potrafi zaskakiwać. Katowice ze względu na absolutnie unikalne zorganizowanie przestrzenne oraz wiele monumentalnych i ikonicznych wręcz budynków, od lat są inspiracją dla filmowców oraz fotografów. Miejscowe władze zauważyły potencjał Katowic w tym zakresie, dlatego też niedawno stworzono Szlak Moderny, który stał się atrakcją turystyczną. Katowicka moderna to przede wszystkim architektoniczne i jednocześnie funkcjonalne perełki okresu międzywojennego. W sumie na szlaku moderny wyróżniono aż 17 budynków na terenie Katowic.

ZOBACZ TAKŻE:

My, tworząc ranking 13 najbardziej ikonicznych zabytków w Katowicach, również zahaczyliśmy o Szlak Moderny, ale pokazaliśmy również inne charakterystyczne dla miasta zabytki.

Oto nasza galeria zawierająca TOP 13 ikonicznych zabytków w Katowicach. Poniższe zdjęcia zawierają krótkie opisy i charakterystykę przedstawianych budowli.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon