Gabriela Grzybowska nową piłkarką GKS-u Katowice. Dołączyła do drużyny Mistrzyń Polski

Wzmocnienie drużyny aktualnych Mistrzyń Polski, czyli GKS-u Katowice. Do katowickiego teamu dołączyła grająca na pozycji pomocniczki Gabriela Grzybowska.

GKS Katowice
Gabriela grabowska gks katowice

Gabriela Grzybowska związała się umową z GKS-em Katowice do końca sezonu 2024/2025. Kadrę zespołu trener Karoliny Koch wzmocni doświadczona pomocniczka, która w całej swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej reprezentowała barwy SMS-u Łódź - najpierw drugiej drużyny, a od 2018 roku seniorskiego zespołu tego klubu.

Grzybowska, która w ostatnich latach pełniła rolę kapitan drużyny z Łodzi, może pochwalić się sięgnięciem po mistrzostwo Polski z 2022 roku, a także srebrnym (2021) i brązowym (2023) medalem mistrzostw kraju.

W 2023 roku Gabriela Grzybowska w barwach łódzkiego SMS-u zdobyła Puchar Polski i została wybrana MVP spotkania finałowego z AP ORLEN Gdańsk. W obecnym sezonie Orlen Ekstraligi Kobiet nowa zawodniczka katowickiej drużyny wystąpiła w 9 meczach i zanotowała 5 bramek.

Pomocniczka GieKSy ma na swoim koncie także występy w seniorskiej reprezentacji Polski, jej debiut miał miejsce w listopadzie 2021 roku w meczu eliminacji mistrzostw świata z Kosowem.

Przypomnijmy, że kobieca drużyna GKS Katowice to aktualne mistrzynie Polski w piłce nożnej. Więcej: Piłkarki GKS-u Katowice mistrzyniami Polski! To najlepszy wynik w historii sekcji piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice

21 mln zl na kluby sportowe w katowicach 2024 8

Może Cię zainteresować:

21 mln zł na kluby sportowe w Katowicach. Najwięcej pieniędzy ponownie otrzyma GieKSa. Są też środki na popularyzację sportu

Autor: Szymon Karpe

20/01/2024

Marten Kuusk gks katowice

Może Cię zainteresować:

Estończyk Märten Kuusk nowym zawodnikiem GKS Katowice. Regularnie gra w reprezentacji swojego kraju

Autor: Katarzyna Pachelska

15/01/2024

Rowery katowice

Może Cię zainteresować:

Wykonawca pierwszej velostrady w Katowicach został wybrany. Inwestycja będzie kosztować ok. 11,5 mln zł

Autor: Redakcja

25/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon