Piłkarki GKS-u Katowice mistrzyniami Polski! To najlepszy wynik w historii sekcji piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice

Podopieczne trener Karoliny Koch zdobyły tytuł najlepszej drużyny w kraju, wygrywając w wyjazdowym meczu 22. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet z Medykiem POLOMarket Konin 3:1. Złoty medal mistrzostw Polski to najlepszy wynik w historii sekcji piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice.

Piłkarki GKS-u Katowice zostały mistrzyniami Polski. W niedzielę 28 maja 2023 r. wyjeździe wygrały z drużyną z Konina.

Kobieca drużyna GKS Katowice najlepsza w Polsce

- Jesteśmy dumni z zawodniczek wielosekcyjnej GieKSy. Dziewczyny zdobywając tytuł Mistrza Polski napisały zupełnie nową kartę w historii miejskiego klubu. Przede wszystkim katowiczanki pokazały charakter. Ze stratą raptem 17 goli są najlepszą defensywą w ekstralidze kobiet. Jednocześnie bardzo dobrze radzą sobie w ataku, co udowadnia bilans 48 zdobytych bramek. Dziewczyny są świetnym przykładem tego, ile można zdobyć angażując się w treningi już od najmłodszych lat. To doskonały wzorzec dla dzieci i młodzieży szkolących swoje umiejętności w naszym klubie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zakończony właśnie sezon Ekstraligi jest niezwykle udany dla GieKSy. Katowiczanki wygrały aż 18 z 22 rozegranych spotkań. Drużyna pod wodzą trener Karoliny Koch, sięgając po mistrzostwo Polski, sprawiła sporą niespodziankę, biorąc pod uwagę przedsezonowe prognozy. Dziewczynom udało się to zrobić pomimo braku w ostatnich spotkaniach najlepszej strzelczyni Amelii Bińkowskiej, która nie mogła dokończyć sezonu ze względu na problemu zdrowotne, wcześniej jednak zdobyła 15 bramek. W ostatnim spotkaniu zabrakło także Patrycji Kozarzewskiej, która jest już po rekonstrukcji więzadła krzyżowego w prawym kolanie, a wcześniej dołożyła trzy trafienia.

- To jest spełnienie marzeń, zarówno moich jak i zawodniczek – mówiła tuż po ostatnim meczu trener Karolina Koch. – Ja zawsze podkreślam, że tę drużynę stać na wiele i dzisiaj to udowodniłyśmy na boisku. Zagrałyśmy świetny mecz i naprawdę bardzo dobry sezon. Zasłużyliśmy na to mistrzostwo – dodała.

Piłkarki odebrały złote medale oraz mistrzowski puchar w trakcie oficjalnej ceremonii, która odbyła się tuż po zakończeniu meczu GKS-u z Medykiem. Zawodniczki pojawiły się na podium w okolicznościowych koszulkach z hasłem „UKOCHANE”, stworzonych specjalnie z myślą o ich triumfie w mistrzostwach.

Piłkarki z Katowic będą teraz walczyć o Ligę Mistrzyń UEFA

Sekcja piłki nożnej kobiet powstała w GKS-ie Katowice w 2015 r. Od tego czasu drużyna piłkarek sukcesywnie pięła się do góry i notowała kolejne awanse z poziomu III ligi do rozgrywek Ekstraligi. Od momentu wejścia na najwyższy poziom rozgrywkowy w 2018 roku piłkarki GieKSy godnie reprezentowały miasto Katowice na piłkarskich arenach Polski, co owocowało powołaniami do reprezentacji Polski dla najlepszych zawodniczek drużyny. Kluczową decyzją w historii najmłodszej sekcji GKS-u Katowice było objęcie w marcu 2022 r. stanowiska pierwszego trenera przez Karolinę Koch, byłą piłkarkę klubu z Katowic i reprezentantkę Polski. 33-letnia trenerka stworzyła w krótkim czasie drużynę, która była w stanie skutecznie i widowiskowo walczyć o największy sukces w historii piłki nożnej kobiet w Katowicach.

Zwycięstwo GKS Katowice w Ekstralidze uprawnia zespół do występu w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń UEFA 2023/2024.

Galeria libero katowice zjezdzalnia 01

Może Cię zainteresować:

Najwyższa zjeżdżalnia w Polsce powstaje w Galerii Libero w Katowicach. Otwarcie już 1 czerwca, w Dzień Dziecka

Autor: Katarzyna Pachelska

26/05/2023

Wyprzedzanie na pasach katowice

Może Cię zainteresować:

Pieszy i jego pies ledwo uszli z życiem. Fiat o mało ich nie potrącił na przejściu na ul. Mikołowskiej. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

25/05/2023

W okolicy trójstyku Katowice-Chorzów-Ruda

Może Cię zainteresować:

Tak wygląda centrum wielkiej aglomeracji: Katowice, Chorzów i Ruda Śląska stykają się w pięknym lesie

Autor: Tomasz Borówka

28/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon