Galeria Katowicka z nowym systemem parkingowym. Nie trzeba będzie pobierać biletu. System rozpozna tablice rejestracyjne

Galeria Katowicka wprowadza nowy system parkingowy. Nie będzie już trzeba pobierać biletu parkingowego. W poniedziałek 26 lutego 2024 r. rozpocznie się wdrażanie systemu.

Astashow Studio
Galeria katowicka

W poniedziałek 26 lutego na parkingu pod Galerią Katowicką rozpocznie się wdrażanie nowego systemu parkingowego, opartego na odczycie tablic rejestracyjnych samochodów.

Galeria Katowicka: parkowanie po nowemu

Niedługo, parkując pod Galerią Katowicką, będzie można korzystać z systemu ticketless, który eliminuje konieczność posiadania papierowych biletów parkingowych.

- To rozwiązanie nie tylko bardziej ekologiczne, ale też wygodne dla kierowców – nie będzie wymagało od nich konieczności pamiętania o bilecie, zatrzymywania się na bramkach na dłużej, otwierania okna w samochodzie. To z kolei przełoży się pozytywnie na szybsze przejazdy i pozwoli skutecznie rozładować ruch wokół bramek wjazdowych i wyjazdowych - obiecują w Galerii Katowickiej.

Prace przygotowawcze do wdrożenia nowego systemu rozpoczną się w poniedziałek 26 lutego. Obejmą m.in.:

  • wymianę szlabanów,
  • montaż kamer ANPR do sczytywania tablic rejestracyjnych samochodów,
  • wymianę kas parkingowych,
  • modernizację systemów teleinformatycznych, która ma zapewnić sprawne i bezpieczne działanie systemu.

Instalacja nowego systemu zajmie około 2 tygodni

Organizacja ruchu na parkingu Galerii w tym czasie nie ulegnie zmianie, zachowana zostanie drożność wszystkich wjazdów i wyjazdów. Z dwóch bramek wjazdowych i dwóch bramek wyjazdowych w danym kierunku (Mikołowska, Słowackiego, Kościuszki) jedna będzie przejezdna – z dotychczasowym systemem, a druga w tym czasie będzie zamknięta i przystosowywana do nowego systemu. Po dostosowaniu bramek zaczną działać nowe kasy, które zostaną zamontowane w przejściach pomiędzy parkingiem a Galerią Katowicką na poziomach -2 i -3. Harmonogram prac zakłada, że przejście na nowy system zajmie około dwóch tygodni.

– Staraliśmy się tak zaplanować prace, aby kierowcy praktycznie nie odczuli w związku z nimi większych utrudnień. Zapewnimy drożność wszystkich wjazdów i wyjazdów, wyłączając tylko po jednej nitce (bramce), a prace skumulujemy maksymalnie w najkrótszym możliwym czasie. Jesteśmy przekonani, że klienci i mieszkańcy docenią komfort nowego systemu parkingowego, który nie będzie już od nich wymagał pamiętania o bilecie – mówi Joanna Bagińska, dyrektorka Galerii Katowickiej.

Jak działa system ticketless

Działanie systemu ticketless będzie bardzo proste: przy wjeździe na parking kamery sczytają tablicę rejestracyjną pojazdu, a klient, bez konieczności pobierania biletu, zaparkuje w dowolnym dostępnym miejscu. Wracając na parking, wystarczy wpisać w automacie biletowym (znajdującym przy wejściach na parkingi na poziomach -2 i -3), numer rejestracyjny pojazdu, a system wskaże kwotę do zapłaty. Dostępne będą gotówkowe i bezgotówkowe metody płatności. Po wniesieniu opłaty, kamery sczytają rejestrację samochodu przy opuszczaniu parkingu i szlaban automatycznie się podniesie.

W przypadku, gdy tablica rejestracyjna samochodu będzie nieczytelna (np. zabrudzona), na ekranie bramki wjazdowej pojawi się informacja, że system nie może sczytać rejestracji. W takich sytuacjach system zasugeruje pobranie biletu, a więc dotychczasową, znaną klientom Galerii Katowickiej, metodę rejestracji czasu parkowania.

W związku ze zmianą systemu parkingowego nie zmieni się cennik opłat za parkowanie pod Galerią Katowicką. Pierwsza godzina będzie nadal bezpłatna, a każda kolejna w cenie 4 zł. Klienci kina i myjni nadal będą mogli korzystać z sześciu bezpłatnych godzin parkowania.

Informacje na temat postępu prac związanych z wdrażaniem nowego systemu parkingowego będą na bieżąco aktualizowane na stronie www.galeriakatowicka.eu

Silesia city center parking 02

Może Cię zainteresować:

Od 1 lutego 2024 r. parkowanie w Silesia City Center w Katowicach będzie płatne po 3. godzinie, ale tylko w dni robocze

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2024

Libero katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy sklep w Galerii Libero w Katowicach. To będzie trzecia placówka modowej marki C&A w mieście

Autor: Katarzyna Pachelska

13/02/2024

Spin place katowice bankowa 08 blank architekci

Może Cię zainteresować:

Nowe miejsce w Katowicach: spinPLACE to centrum kreatywności i coworkingu Uniwersytetu Śląskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

23/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon