Gamingowe Katowice vol. 2 na Mikołaja! 6 grudnia dyskusja o grach w kulturze w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink

Katowice zapraszają wszystkich fanów gier komputerowych i gamingu do Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink, do udziału w spotkaniu „Gamingowe Katowice”, które odbędzie się 6 grudnia 2023 r. o godz. 16.00.

UMK
Gamingowe katowice

O tym, że Katowice są stolicą polskiego gamingu i e-sportu nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Miasto od lat jest gospodarzem jednego z największych na świecie turniejów e-sportowych Intel Extreme Masters, a na Nikiszowcu powstanie Hub gamingowo-technologiczny.

- W Katowicach chcemy tworzyć klimat dla rozwoju gamingu i integrować to środowisko. Pokazujemy też, że gry komputerowe to część kultury i wschodząca branża, która cały czas powiększa swój rynek. Dlatego stawiamy na różne aktywności związane z gamingiem i jedna z nich to kolejna edycja „Gamingowych Katowic”. W tym roku odbędzie się ona kilka dni przed inauguracją Europejskiego Miasta Nauki. Chcemy również rozmawiać o grach jako o przedmiocie badań i zainteresowania naukowców, dlatego do współpracy zaprosiliśmy nowoutworzone Centrum Badań Groznawczych, które działa na Uniwersytecie Śląskim. Jestem przekonany, że przygotowane panele i wykłady pozwolą na spojrzenie na gry komputerowe również z tej perspektywy - zachęca do udziału Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tegoroczna, druga edycja „Gamingowych Katowic” została przygotowana wspólnie z Centrum Badań Groznawczych Uniwersytetu Śląskiego, które stanowi przestrzeń dialogu pomiędzy badaczami różnych dyscyplin naukowych, zajmujących się grami komputerowymi ze swojej perspektywy. Przygotowane panele będą dotyczyć więc zagadnień kulturowych, edukacji growej, znaczenia muzyki w grach komputerowych, ale również poruszone zostaną tematy wykorzystania sztucznej inteligencji w grach.

Agenda prezentuje się następująco:

  • 16.00 – 17.15 – Panel dyskusyjny o grach w kulturze, kulturze gier i edukacji growej – Michał Kłosiński (Uniwersytet Śląski) i Dominik Koziarski (Little Bit Academy);
  • 17.15 – 18.00 – Parę słów o historii i znaczeniu muzyki w grach – Tomasz Bonikowski (Uniwersytet Śląski)
  • 18.00 – 18.45 – AI w gamedev – zagadnienia prawne – adwokat Maciej Niezgoda (Uniwersytet Śląski)
  • 18.45 – 20.00 – Networking
- Po raz drugi zapraszamy do Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink społeczność związaną z gamingiem. To nie tylko gracze, ale również osoby, które na co dzień pracują w tym sektorze. Chcemy tworzyć przestrzeń do rozmowy o grach komputerowych pod różnymi względami – biznesowym, edukacyjnym czy naukowym. Mamy nadzieję, że „Gamingowe Katowice” staną się cyklicznym spotkaniem, a data 6.12 dla społeczności gamingowej w Katowicach będzie kojarzyła się właśnie z tym wydarzeniem – podkreśla Mariusz Jankowski, naczelnik wydziału obsługi inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice.

Dla uczestników spotkania zorganizowana zostanie również OLD SCHOOL GAME ZONE, gdzie będzie można zagrać w stare gry na sprzęcie dostarczonym przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Wydarzenie, które odbędzie się w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink przy ul. Teatralnej 17a jest bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy i limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać przez stronę internetową rawaink.katowice.eu.

Budynek kossutha katowice tbs wizualizacja 02

Może Cię zainteresować:

Rusza nabór wniosków o najem mieszkań w nowym bloku Katowickiego TBS-u. Znane są już stawki wynajmu i partycypacji

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2023

Patostreamer zatrzymany katowice 02

Może Cię zainteresować:

18-letni patostreamerzy ze Śląska, m.in. "Kawiaq", którzy upokarzali i bili kobiety, zostali zatrzymani przez policję

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2023

Ciniba katowice

Może Cię zainteresować:

Akademicki Tydzień Książki na Uniwersytecie Śląskim. Warsztaty, spotkania, debaty nie tylko dla moli książkowych

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon