Rusza nabór wniosków o najem mieszkań w nowym bloku Katowickiego TBS-u. Znane są już stawki wynajmu i partycypacji

Za tydzień, w poniedziałek 4 grudnia 2023 r. zacznie się nabór wniosków o najem mieszkań w jednej z najnowszych realizowanych przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego inwestycji mieszkaniowych – przy ul. Kossutha 7 na Osiedlu Witosa.

W IV kwartale 2024 zakończy się inwestycja na osiedlu Witosa przy ul. Kossutha. W ramach tego przedsięwzięcia wyburzony został biurowiec typu „Lipsk”, a na jego miejscu powstaje nowoczesny budynek mieszkalny. Część mieszkalna obejmuje 75 mieszkań o różnych metrażach, z naciskiem na lokale wielopokojowe. Najwięcej, bo 31 lokali będzie miało 3 pokoje, ale w budynku znajdzie się także 11 mieszkań pięciopokojowych, które będą przeznaczone dla większych rodzin. Pierwsze dwie kondygnacje naziemne docelowo zajmować będą przestrzenie usługowe, w tym trzyoddziałowy żłobek i biura dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Jesteśmy dumni z kolejnych kroków, jakie podejmujemy w kierunku tworzenia nowoczesnych, ekologicznych przestrzeni mieszkalnych. Nasza misja to nie tylko dostarczanie mieszkań, ale także budowanie społeczności i dbanie o zrównoważony rozwój. Dzięki nowym projektom, takim jak osiedle przy ul. Kosmicznej i inwestycja przy ul. Kossutha, kontynuujemy nasze zaangażowanie w kreowanie przestrzeni sprzyjającej komfortowi życia mieszkańców. Chcemy, aby nasze inwestycje były nie tylko miejscem do mieszkania, ale także miejscem, gdzie ludzie chętnie się rozwijają i wspólnie budują swoją społeczność – mówi z entuzjazmem Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS.

Blok w miejscu starego biurowca kosztuje prawie 50 mln zł

Inwestycja przy ul. Kossutha zostanie oddana do użytkowania w IV kwartale 2024 roku. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi około 6400 m2, a powierzchnia użytkowa mieszkań to około 5780 m2. Projekt został opracowany przez firmę „AB-PROJEKT” Sp. z o.o. z Tychów, a generalnym wykonawcą jest "RISER" Sp. z o.o. z Jaworzna. Całkowity koszt robót budowlanych to blisko 48,4 mln zł.

Finansowanie inwestycji obejmuje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, wsparcie finansowe z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez BGK rządowego programu budownictwa komunalnego, partycypację przyszłych najemców, środki własne Spółki oraz kredyt SBC w ramach realizacji przez BGK rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego.

Nabór wniosków o najem już w grudniu

Nabór wniosków o najem rozpocznie się 4 grudnia 2023 r. i potrwa do 20 grudnia 2023 r. Wnioski będą przyjmowane wyłącznie w formie papierowej w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1. Formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej www.katowice.eu oraz www.tbs.katowice.pl, a także w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i siedzibie inwestora. Lista najemców (zanonimizowana) zostanie opublikowana na stronie internetowej w I kwartale 2024 r. Planowana stawka czynszu to 22 zł/m2, a partycypacja wyniesie 500 zł/m2.

- Przyszli najemcy będą mogli skorzystać z Programu Mieszkanie na Start, który umożliwi im pozyskanie dopłaty do czynszu nawet do 10 zł/m2. Ciekawostką jest to, że z aktualną książeczką mieszkaniową otrzymają dodatkowe punkty przy przystąpieniu do programu. Dzięki temu nawet mieszkania o dużych metrażach staną się bardziej dostępne - mówi Roman Buła, naczelnik wydziału budynków i dróg w Urzędzie Miasta Katowice.

Ze szczegółami inwestycji i rzutami lokali można już zapoznać się na stronie internetowej www.witosa-mieszkania.pl.

Inwestycje KTBS w Katowicach: Giszowiec, Wełnowiec

W połowie listopada KTBS podpisało umowę na realizację nowego osiedla na Giszowcu. Osiedle przy ul. Kosmicznej to najnowsza inwestycja Katowickiego TBS, składająca się z 7 budynków o trzech i czterech kondygnacjach. Znajdzie się tam 111 różnej wielkości lokali, od jednopokojowych kawalerek do mieszkań czteropokojowych. Każde mieszkanie będzie wyposażone w komórki lokatorskie, balkony, tarasy lub ogródki, przy współczynniku parkingowym wynoszącym 1,5. Projekt ten zdobył nagrodę specjalną Grand Prix w konkursie Green Building Awards, co podkreśla jego innowacyjność i zgodność z zasadami ekologii. Zgodnie z umową wykonawca ma 25 miesięcy na realizację inwestycji, a koszt robót budowlanych to ponad 62,7 mln zł.

Kolejna inwestycja katowickiego TBS realizowana jest na terenie po byłej bazie KZGM przy al. Korfantego 179a. W tej lokalizacji budowane jest osiedle złożone z 6 budynków na działce o powierzchni niecałych 2 ha. Bloki będą miały od 6 do 8 kondygnacji i znajdzie się w nich łącznie 208 mieszkań posiadających od 1 do 5 pokoi, przy czym najwięcej będzie tych dwupokojowych – 91 i trzypokojowych - 84. Na terenie osiedla zostanie wybudowany także plac zabaw, parking i strefa, w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas na powietrzu.

Inwestycja zostanie zrealizowana do początku marca 2025 r., a jej całkowity koszt to nieco ponad 90 mln zł przy 75 mln zł wkładu pochodzącego ze środków zewnętrznych.

Katowice Pociag PKP Intercity MIW

Może Cię zainteresować:

PKP Intercity przedstawiło nowy rozkład jazdy. Nowy pociąg do Berlina i omijanie Katowic

Autor: Michał Wroński

22/11/2023

Osiedle bederowiecka opal katowice wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Drugie wielkie osiedle powstanie na podstawie lex deweloper na terenach po Hucie Baildon? Takie plany ma spółka córka OPAL-a

Autor: Katarzyna Pachelska

14/11/2023

Atal olimpijska katowice 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. Konstrukcja 35-piętrowego apartamentowca kompleksu Atal Olimpijska prawie gotowa. Trzy budynki tego zespołu to ponad 700 mieszkań

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon