Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach dostanie 15 łóżek dla rodziców czuwających przy dzieciach od Fundacji Ronalda McDonalda

Każdy rodzic, który kiedykolwiek czuwał przy chorym dziecku w szpitalu, docenia ten sprzęt. Rozkładane, wygodne i ustawne łóżko-fotele, na których w miarę wygodnie można w ciągu dnia usiąść, a w nocy się przespać. 15 takich mebli otrzyma w poniedziałek, 20 lutego 2023 r. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Przekaże je Fundacja Ronalda McDonalda.

Fundacja Ronalda McDonalda
Lozka dla rodzicow szpital

15 łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafi do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem.

W dzień fotel, w nocy - miejsce do spania

Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia i bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności, co zgodnie podkreślają także pielęgniarki i lekarze. W ciągu dnia można je złożyć i jako fotel zajmują mniej miejsca, a wieczorem zamienić w wygodne miejsce do spania. Do każdego dołączony jest komplet pościeli oraz kosz, gdzie można ją schować.

– Fundacja Ronalda McDonalda zmienia rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych dzięki coraz większemu zaangażowaniu donatorów, przyjaciół Fundacji. Wiemy, że zmiana warunków pobytu rodzica z dzieckiem w szpitalu jest możliwa, zaczyna się od łóżka i nie można jej odkładać na przyszłość, jeśli nie chce się nagle być zaskoczonym wyborem: karimata lub krzesło. Przekazujemy łóżka dla rodziców sfinansowane z ubiegłorocznych wpłat 1% podatku. To bardzo konkretny przykład, jak publicznym szpitalom może pomóc każdy z nas – mówi Katarzyna Rodziewicz, prezes zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda

Piętnaście łóżek do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przekażą 20 lutego w imieniu Fundacji jej przyjaciele i donatorzy – Irene Jurek, Wojciech Kulig, Jan Kulig i Bogusław Maziarz, licencjobiorcy McDonald’s.

- Przekazywane łóżka pomogą zapewnić bliskość, a więc coś najważniejszego z punktu widzenia dziecka oraz mamy i taty. Pozwolą również zadbać o jakość snu rodziców zaznacza Irene Jurek.

- Dziękujemy Fundacji Ronalda McDonalda za przekazane łóżka. To ważna i potrzebna pomoc dla naszego szpitala, ale przede wszystkim dla opiekunów naszych pacjentów, którzy zyskają wygodne miejsca do spania w szpitalu. Cieszą się też nasi mali pacjenci. Wypoczęty rodzic czy opiekun tuż obok szpitalnego łóżka to niezwykle ważne wsparcie dla malucha przebywającego w szpitalu – podkreśla dr Robert Krawczyk, zastępca dyrektora ds. medycznych GCZD.

Pierwsze 430 łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda dla mamy i taty trafiło do Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To pierwszy szpital w Polsce, w którym żaden rodzic nie śpi na podłodze. Prócz łóżek Fundacja zakupiła 730 kompletów nowoczesnej pościeli. Kolejne wielofunkcyjne łóżka wraz z kompletami pościeli trafiły do szpitali m.in. w Łodzi, Koszalinie, Białymstoku, Gdańsku, Suwałkach i Kępnie. Fundacja przekazała już łącznie 958 łóżek 48 szpitalom w całej Polsce. Katowicki szpital będzie kolejnym na tej liście.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II (GCZD) to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W GCZD funkcjonują

  • 24 poradnie specjalistyczne,
  • 6 oddziałów szpitalnych, na bazie których działa 8 klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Rocznie placówka przyjmuje ok. 17 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 35 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W GCZD, które jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych, który uzyskał pozytywną opinię polskiej i amerykańskiej komisji akredytacyjnej. Prowadzone jest również kształcenie przed i podyplomowe, w tym specjalizacje, staże oraz kursy specjalistyczne w zawodach medycznych. Szpital w Katowicach to także jedyny ośrodek w tej części kraju, który zajmuje się leczeniem chorób rzadkich i ultra rzadkich u dzieci.

Szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia, Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością 9001 oraz Certyfikat „Czyste Leczenie”. Placówka spełnia także standardy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), posiadając tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Szpital jest również laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał m. in. tytuł „Bezpieczny Szpital 2015” oraz „Markę Śląskie 2018”. Placówka zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Centrum Fizjoterapii ŚUM Katowice wizualizacja 1

Może Cię zainteresować:

Katowice. Willa Chruszczowa za 27 mln zł zmieni się w Centrum Fizjoterapii dla dzieci. Wizualizacje

Autor: Katarzyna Pachelska

20/01/2023

Szpital Ochojec

Może Cię zainteresować:

Katowiccy lekarze ze szpitala w Ochojcu uratowali kobietę w 10. tygodniu ciąży. Jej dziecko urodziło się zdrowe!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2022

Oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala im. Mielęckiego

Może Cię zainteresować:

Rewolucyjna metoda leczenia nowotworów dostępna już w Katowicach, w szpitalu im. Mielęckiego przy Francuskiej

Autor: Redakcja

26/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon