Groźny wypadek. Samochód owinął się o drzewo. Kierowca był zakleszczony w aucie

Straszny widok zastali strażacy, którzy przyjechali na wezwanie do wypadku na ulicy Mysłowickiej w Katowicach. Samochód osobowy był zmiażdżony, wręcz owinął się wokół drzewa.

W niedzielę 29 stycznia 2023 r. na ulicy Mysłowickiej w Katowicach w dzielnicy Giszowiec, wydarzył się groźny wypadek drogowy.

Wypadek na ulicy Mysłowickiej w Katowicach Giszowcu

Jak informują strażacy ochotnicy z OSP Szopienice, po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy marki Renault zawinięty o drzewo. Kierujący pojazdem był przytomny, ale zakleszczony w pojeździe.

- O godz. 14:23 mieliśmy zgłoszenie o aucie, które było na drzewie - mówi podkom. Łukasz Kloc, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. - W pojeździe był fotelik dziecięcy, więc policjanci od razu zaczęli sprawdzać, czy samochodem nie jechało też dziecko. Okazało się jednak, że w pojeździe był tylko kierowca, 19-latek (rocznik 2004). Był trzeźwy. Jego obrażenia były dość duże, głównie klatki piersiowej. Mieliśmy do czynienia z zagrożeniem życia. Będziemy badać okoliczności tego wypadku, w tym również czy prędkość samochodu nie była za duża. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki i grupa śledczo-dochodzeniowa - dodaje Kloc.

Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacja pojazdu oraz wykonanie dostępu do kierującego za pomocą narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Ochojcu. Po wykonaniu czynności przez policję strażacy usunęli pojazd przy pomocy HDS-a (hydraulicznego dźwigu samochodowego) z SCRt i uprzątnęli drogę, odblokowując ruch w miejscu wypadku.

Do wypadku zadysponowano zastęp 329[S]42 GCBA 4,5/30 MAN TGM wraz z zastępami 301[S]22 GBA-Rt Renault z JRG 1 Katowice 302[S]43 SCRt Scania z JRG 2 Katowice oraz Oficera Operacyjnego Miasta.

Wypadek Aleja Roździeńskiego

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na Alei Roździeńskiego. Kierujący potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę

Autor: Martyna Urban

29/01/2023

Wybuch gazu Katowice-Szopienice

Może Cię zainteresować:

Katowice. Akcja straży pożarnej i innych służb w Szopienicach zakończyła się. Wybuch gazu zabrał życie dwóch osób

Autor: Katarzyna Pachelska

28/01/2023

Katowiczanin zatrzymany

Może Cię zainteresować:

Katowiczanin miał 1300 butelek lewego alkoholu i prawie 83 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy

Autor: Redakcja

26/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon