Grupa Pietrzak zaczęła sponsorować Teatr Korez w Katowicach. "Długofalowa strategia dealera, polegająca na wspieraniu lokalnych przedsięwzięć"

Grupa Pietrzak chwali się, że rozpoczęła współpracę z katowickim Teatrem Korez. Firma wspomaga produkcję kolejnych spektakli tego popularnego w Katowicach teatru. "Wpisuje się ona w długofalową strategię dealera, polegającą na wspieraniu lokalnych przedsięwzięć" - czytamy w komunikacie prasowym.

Teatr korez katowice

W kwietniu 2023 r. katowicka Grupa Pietrzak rozpoczęła współpracę z popularnym w Katowicach teatrem. Jak czytamy w komunikacie prasowym, prywatnie rodzina Pietrzak sympatyzuje z Teatrem Korez, który działa od 1990 r.

Firma rodziny Pietrzaków rozpoczęła współpracę z Teatrem Korez

– Na decyzję o partnerstwie złożyły się dwa elementy – osobiste docenienie pracy artystów przez właścicieli spółki oraz wpisane w strategię firmy zaangażowania w tematy aglomeracji katowickiej – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Grupy Pietrzak.

Informacja o współpracy pojawia się w oryginalnej zapowiedzi emitowanej przed każdym spektaklem głosem samego dyrektora i jednocześnie aktora Teatru Korez – Mirosława Nienerta. Z tego nagrania widzowie dowiadują się, nie tylko o partnerstwie teatru i Grupy Pietrzak, ale też o osobistej sympatii sponsorów względem Teatru Korez i uznaniu dla jego oferty kulturalnej.

Teatr Korez fenomen swojej ogromnej popularności wyjaśnia faktem, że jest teatrem „dla ludzi, który bawi, a nie nudzi”. I rzeczywiście w przeprowadzonym przed laty plebiscycie na najpopularniejszych aktorów regionu znaleźli się wszyscy ówcześni aktorzy Teatru Korez.

Wielu z nich występuje w popularnych filmach i serialach, za swoje teatralne kreacje zdobywało ważne dla aktorów nagrody, np. Złote Maski. Warto dodać, że sam Bogusław Schaeffer wybrał przygotowany w Teatrze Korez „Kwartet dla 4 aktorów” na swój światowy festiwal.

Marka Pietrzak powstała w 1994 roku w Katowicach, jako autoryzowany partner Renault w Polsce.

Obecnie Grupa Pietrzak składa się z ośmiu obiektów na terenie Śląska i Warszawy w których prowadzone są punkty sprzedaży i serwisu takich marek jak Renault, Dacia, Peugeot, Opel, Ferrari, Bugatti, Maserati, Alpine, Pagani i Koenigsegg. Częścią Grupy jest też firma oferująca jachty – La Mer Yachts oraz powierzchnie magazynowe – Rental Box. Częścią Grupy Pietrzak jest katowicka restauracja La Squadra, która serwuje dania kuchni włoskiej.

Grupa Pietrzak na Burowcu

Przypomnijmy, że o Grupie Pietrzak zrobiło się głośno w Katowicach za sprawą osiedla na Burowcu. Firma kupiła działkę po dawnej kolei piaskowej i chciała tam wybudować osiedle bloków, korzystając z zapisów tzw. ustawy lex deweloper". Te plany wzbudziły szeroki sprzeciw społeczny, szczególnie mieszkańców dzielnicy Szopienice-Burowiec. Negatywnie wypowiedzieli się o niej też eksperci, m.in. urbaniści, którzy wskazywali na szkodliwość zabudowania działki, która pełni funkcję korytarza powietrznego. Inwestor zmienił projekt na osiedle szeregowców, a Rada Miasta (po różnych perypetiach) finalnie zgodziła się na ulokowanie na Burowcu inwestycji Grupy Pietrzak.

Pisaliśmy o tej sprawie:

Nice time lody katowice

Może Cię zainteresować:

Jak dwie nauczycielki rzuciły szkołę i założyły rzemieślniczą lodziarnię. Dziś mają też piękną kawiarnię w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2023

Galeria katowicka 01

Może Cię zainteresować:

Nowości w Galerii Katowickiej: nowy sklep i stoisko. Trzy salony odzieżowe po metamorfozie

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2023

Galeria libero katowice zjezdzalnia 01

Może Cię zainteresować:

Najwyższa zjeżdżalnia w Polsce powstaje w Galerii Libero w Katowicach. Otwarcie już 1 czerwca, w Dzień Dziecka

Autor: Katarzyna Pachelska

26/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon