Najwyższa zjeżdżalnia w Polsce powstaje w Galerii Libero w Katowicach. Otwarcie już 1 czerwca, w Dzień Dziecka

Galeria Libero chce chyba zostać najbardziej rozrywkowym centrum handlowym w Polsce. Nie dość, że przed Libero kolejny sezon działa zewnętrzna strefa zabawy i rozrywki, to teraz galeria szykuje nową atrakcję - najwyższą w Polsce zjeżdżalnię zamontowaną w centrum handlowym.

Największa i najdłuższa zjeżdżalnia w centrum handlowym w Polsce - tak reklamuje Galeria Libero swoją nową atrakcję. Instalacja już jest montowana w miejscu, gdzie do tej pory był wewnętrzny plac zabaw dla dzieci, niedaleko wejścia do Libero od strony ul. Kościuszki.

Zjeżdżalnia z 2. piętra Galerii Libero na parter

Zakręcana wokół filara rura o wysokości 11,4 metra ma początek na 2. piętrze galerii, przy kinie Helios, a koniec - na parterze. Wygląda kosmicznie, bo jest srebrna. Co ciekawe, w zjeżdżalni zamontowano okienka poliwęglanowe, więc w środku nie jest aż tak ciemno, jak się może wydawać.

To ma być atrakcja głównie dla dzieci (samodzielnie będą mogły korzystać z niej dzieci od 7. roku życia, młodsze - tylko z opiekunem), ale pewnie jak jakiemuś dorosłemu nie będzie się chciało zjeżdżać windą albo schodami ruchomymi z 2. piętra - na przykład po intensywnych ćwiczeniach w fitness klubie, to też będzie mógł skorzystać z ekspresowej teleportacji na parter.

Dorośli też mogą zjeżdżać, o ile nie ważą więcej niż 150 kg

Maksymalna waga "zjazdowicza" to 150 kg. Porządku i bezpieczeństwa przy zjeżdżalni ma pilnować ochrona obiektu. Jak mówią przedstawiciele Libero, zjeżdżalnia ma zabezpieczenie "start stop" i wszystkie wymagane atesty, pozwolenia.

Jak można wyczytać z informacji na konstrukcji okalającej plac budowy, otwarcie atrakcji jest przewidziane na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Korzystanie ze zjeżdżalni będzie bezpłatne.

Dobra wiadomość jest też taka, że plac zabaw, który był w tym miejscu nie został zlikwidowany tylko przeniesiony na placyk przy sklepach HalfPrice i SinSay.

Tesla salon libero katowice 04

Może Cię zainteresować:

Salon samochodów marki Tesla powstał w Galerii Libero w Katowicach. To drugi taki showroom w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

19/05/2023

Park medykow katowice 5

Może Cię zainteresować:

Nowy apartamentowiec powstaje w Katowicach. To Park Medyków przy ul. Medyków w Ligocie, tuż przy lesie

Autor: Katarzyna Pachelska

26/05/2023

Wyprzedzanie na pasach katowice

Może Cię zainteresować:

Pieszy i jego pies ledwo uszli z życiem. Fiat o mało ich nie potrącił na przejściu na ul. Mikołowskiej. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

25/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon