Hanysy wygrały z Gorolami w Katowicach. Zmierzyli się… na wędki

W Dolinie Trzech Stawów odbyły się II Integracyjne Zawody Wędkarski „Hanysy & Gorole”, w których udział wzięło 60 wędkarzy. Kolejny raz wygrali reprezentanci Górnego Śląska. - Bardzo się cieszę, że potrafimy te różnice między Śląskiem i Zagłębiem przekuwać w fajną zabawę i atmosferę - powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Animozje śląsko-zagłębiowskie są raczej pretekstem do żartów, niż zarzewiem poważnych konfliktów. Można je wykorzystywać na różne sposoby, a jednym z nich są Integracyjne Zawody Wędkarskie „Hanysy & Gorole”, których druga edycja odbyła się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

- Po niezwykle ciepłym przyjęciu w zeszłym roku, kolejne starcie Hanysów i Goroli było tylko kwestią czasu. Tym razem postanowiliśmy rozwiązać odwieczny spór na wodach zwycięzców, czyli w otoczeniu Doliny Trzech Stawów. Oczywiście mówimy o „sporze” z dużą dozą wędkarskiego humoru. W końcu ideą naszych zawodów jest czysta, sportowa rywalizacja w przyjemnej, towarzyskiej atmosferze. Jednocześnie, chcemy promować wędkarstwo jako piękny sport i hobby dla całej rodziny. Hobby, które pozwala zatrzymać się na chwilę i spędzić aktywnie czas w otoczeniu malowniczej przyrody. A to bardzo ważne w dzisiejszym zakręconym i zabieganym świecie - powiedział Zygmunt Witkowski, jeden z organizatorów i prezes koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 55 Sosnowiec-Niwka.

W zawodach wystartowało 60 wędkarzy - 30 Hanysów i 30 Goroli. Mierzyli się ze sobą w trzech kategoriach, które różniły się sposobem wędkowania, stopniem zaawansowania i niezbędnym wyposażeniem. W klasyfikacji ogólnej lepsi okazali się gospodarze, którzy wyłowili aż 10 kilogramów ryb więcej. Hanysy wygrały także rok wcześniej w rywalizacji na terenie Goroli.

- Bardzo się cieszę, że potrafimy te różnice między Śląskiem i Zagłębiem przekuwać w fajną zabawę i atmosferę. Spotykamy się już drugi raz, łowimy, dobrze się bawimy, biesiadujemy, a to sprzyja temu te różnice Śląsko-Zagłębiowskie przekuwać w sympatię i dobrą zabawę, i cieszę się, że to właśnie się tutaj dzieje - podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Spędzanie wolnego czasu na wędkowaniu to jeden z najlepszych sposobów na odprężenie, a także na poznanie lokalnej przyrody i naukę szacunku do natury. To hobby ma w sobie to „coś”, co przyciąga do siebie coraz więcej chętnych, co nie jest zaskoczeniem, patrząc na dzisiejszy pędzący świat - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Organizatorzy już zapowiedzieli trzecią edycję zmagań pomiędzy Hanysami i Gorolami. Tym razem na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.

Nowy salon BMW w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Salon BMW na terenie dawnej Kopalni „Kleofas”. Zabytkowy szyb ma być windą

Autor: Patryk Osadnik

21/06/2023

Zwycięzcy indywidualni II Zawodów Wędkarskich „Hanysy & Gorole”

Łowienie batem:

  1. Bogusław Kossowski (Hanysy),
  2. Sławomir Fajkis (Gorole),
  3. Józef Lizurek (Hanysy).

Łowienie metodą na tyczkę:

  1. Marek Śledzik (Hanysy),
  2. Piotr Jeziorski (Hanysy),
  3. Rajmund Kanclerz (Hanysy).

Łowienie metodą Feeder:

  1. Wojciech Frank (Hanysy),
  2. Piotr Piwoń (Hanysy),
  3. Grzegorz Kułach (Gorole).
Parking w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Nowe zasady parkowania w Katowicach do zmiany. To efekt konsultacji społecznych

Autor: Michał Wroński

21/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon