Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach rozpocznie się już 17 listopada.

W przyszły piątek (17 listopada) w Katowicach rozpocznie się tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Trwać będzie do 7 stycznia. Na gości czekać będzie kilkudziesięciu wystawców oraz inne atrakcje, m.in. młyńskie koło i Magiczny Park Świateł.

Fot. Radosław Kaźmierczak / UM Katowice
Jarmark świąteczny Katowice

Już z początkiem listopada na płycie katowickiego rynku zaczęły się pojawiać charakterystyczne domki, których w tym roku finalnie będzie 97. Swoje towary od najbliższego piątku (17 listopada) przedstawi w nich 97 wystawców. Na stoiskach będzie można kupić wędliny, ryby, miody, wyroby czekoladowe, langosze, frytki belgijskie, podpłomyki, churrosy, placki ziemniaczane, bigos z dziczyzny, sery góralskie czy holenderskie, ale także biżuterię, ceramikę bolesławiecką, zabawki, bombki, stroiki oraz dekoracje świąteczne z naturalnych surowców. Będzie również można napić się grzanego wina czy zimowej herbaty.

– W trakcie trwania jarmarku nie zabraknie także dodatkowych atrakcji – jak Parada Mikołajkowa czy spotkanie ze Świętym Mikołajem – zapowiada Marek Kijak z Jarmarków Śląskich.

Jak informuje katowicki ratusz do 23 grudnia jarmark czynny będzie od poniedziałku do czwartku między godziną 10, a 20, natomiast w piątki, soboty i niedziele od godziny 10 do 21. Strefa gastronomiczna w tym okresie będzie działała od godziny 10 do 22, przy czym wybrane punkty handlowe będą czynne nawet do północy.

W samą Wigilię jarmark będzie czynny od godziny 10 do 14, zaś 25 i 26 grudnia między godziną 10 a 21. W Sylwestra większość stoisk będzie funkcjonowało od godziny 10 do 16, ale niektóre będą czynne nawet do godziny 2 w nocy 1 stycznia 2024. W poniedziałek 1 stycznia zakupy będzie można zrobić od godziny 12 do 20.

Podobnie jak w poprzednim roku elementem jarmarku będzie Magiczny Park Świateł. Nie zabraknie także koła młyńskiego, które stać będzie na rynku od 17 listopada do połowy lutego, pociągu elektrycznego dla maluchów oraz Wiktoriańskiej Karuzeli. Począwszy od 17 listopada na ul. Mickiewicza, tuż obok DH Skarbek zostanie uruchomione lodowisko.

– Z lodowiska bezpłatnie będą mogli korzystać wszyscy posiadający swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała płatna wypożyczalnia łyżew – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice. Lodowisko będzie czynne w godzinach 9.00 - 21.00.

Wypożyczalnia łyżew będzie funkcjonowała od poniedziałku do czwartku w godzinach 12 – 20, w piątki od godziny 12 do 21, natomiast w soboty i niedziele od godziny 10 do 21. Za wypożyczenie łyżew trzeba będzie zapłacić 12 zł/h. Na takich samych warunkach możliwe będzie wypożyczenia kasku. Z kolei pingwin/miś do nauki jazdy będzie kosztował 18 zł/h.

BICEP

Może Cię zainteresować:

Festiwal Tauron Nowa Muzyka: organizatorzy ogłosili pierwsze gwiazdy, które wystąpią w przyszłym roku

Autor: Patryk Osadnik

09/11/2023

Parking Tylna Mariacka

Może Cię zainteresować:

Parking na Tylnej Mariackiej dostępny za darmo. "Okazja do przetestowania systemu osobiście"

Autor: Patryk Osadnik

08/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon